| MorganaM a întrebat:

Fetelor, ce masti de par care chiar functioneaza stiti? De preferat cu ingrediente pe care le pot gasi in majoritatea magazinelor big grin Eu am parul uscat si despicat. Deci ceva pentru regenerare sau asa ceva

14 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Uleiul de ricin in combinatie cu ulei de cocos si de masline si eventual galenus de ou. Amestecate, tinut amestecul in par cateva ore iar apoi te speli normal.

| MorganaM explică (pentru Adry05):

De unde pot cumpara ulei de cocos?

| Adry05 a răspuns (pentru MorganaM):

Orice plafar, hipermarket etc

| MorganaM explică (pentru Adry05):

Mersi kiss

| RAY a răspuns:

Pe măsură ce fetele tinere se transformă în adolescenți în creștere, ei trec prin multe schimbări corporale, inclusiv modificări ale hormonilor lor. Acești hormoni își fluctuează apoi emoțiile, obiceiurile alimentare și creșterea părului
2. Medicine
Anumite medicamente pot provoca pierderea părului atât la adolescenți, cât și la adulți, în special cele care modifică hormonii. În special, unele fete adolescente pot lua pilule contraceptive pentru a scuti PCOS sau pentru a controla acneea.
Poor nutrition
Majoritatea oamenilor nu se gândesc la rolul nutriției în părul și pielea sănătoasă, suplă, dar joacă un rol vital. Adolescenții americani consumă adesea o dietă bogată în amidon și grăsimi, mai degrabă decât o varietate nutritivă de fructe și legume.
Over-Styling
un efort de a ține pasul cu tendințele și stilurile actuale, fetele adolescente folosesc adesea produse termice și coafuri strânse. Dacă folosesc îndreptătorii, uscătoarele prin suflare și bastoanele zilnice, ei vor avea de-a face cu părul uscat și fragil.
Deeper Medical Condition
Uneori, pierderea excesivă a părului poate semnala o afecțiune mai profundă. De exemplu, oamenii pot suferi pierderea parului dacă au o infecție a scalpului, diabet nereglementat, o tiroidă hiperactivă sau subactivă, tulburări ale pielii sau trichotillomania (traumatisme compulsive).

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Nici o masca nu functioneaza, citeste cu atentie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uleiul de cocos, de ricin sunt foarte bune, hranesc.
Am folosit si kitul de la Gerovital pentru regenerare, este bun.

| MorganaM explică (pentru anonim_4396):

De unde pot cumpara kitul gerovital?

| anonim_4396 a răspuns (pentru MorganaM):

Eu de la farmacie l-am luat.Am in cartier o farmacie cu de toate.

| kiri11 a răspuns:

Iti recomand gama Vivese Senso Duo, atat pentru regenerare cat si pentru despicare, cat si pentru cadere..etc. produsul acesta pentru mine este revolutionar happy poate exagerez, dar pot spune cu siguranta ca parul meu de 6 luni de cand folosesc produsul acesta este 100% diferit in sensul bun happy

| MorganaM explică (pentru kiri11):

Si unde pot gasi produsele de la aceasta companie care le produce?

| Loredana123 a răspuns:

Poti sa iti faci chiar tu o masca de par buna cu uleu de masline/cocos/ricin/argan (depinde ce gasesti) si un ou, le amesteci bine si aplici masca pe par si o lasi sa actioneze o jumatate de ora sau cat de mult poti tu duoa care te speli normal. Sau poti sa.ti alegi orice masca din comert, dar uite.te la ingrediente sa nu contina alcool deoarece dupa un timp iti distruge parul, sa nu iti iei masti de par de la avon deoarece au alcool si mie cel putin mi.au distrus parul si mai tare deoarece eu il am despicat si ars si am vrut sa l salvez.

| Jaiden a răspuns:

Uleiul de ricin - fara masca

| MorganaM explică (pentru Jaiden):

Si cum il aplic? pe tot parul? sau doar la radacina?