| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor,la nunta ca invitata, ati purta pantofi cu tocul inalt de 12 cm? happy Eu nu stiu daca as putea, totusi vreau sa stiu daca se pot purta.

Răspuns Câştigător
| ema_2625 a răspuns:

Daca iti place perechea care o ai le poti purta! Da iti poti lua si o pereche de balerini de schimb, dar ai grija ca balerinii sa se asorteze cu tinuta si sa fie putin eleganti, sunt multe modele la magazine:poti opta pentru culoarea neagra, alba sau culoarea asemanatoare tinutei sau poate ai pe acasa ceva sa se asorteze si sa te simti comod. Sper ca ti-am putut fi de folos.

32 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Se pot purta daca crezi ca te poti descurca cu ei

Răspuns utilizator avertizat
| Simona8807 a răspuns (pentru Barbu_Andrei_1992):

Nu,nu ma impiedic laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Simona8807 a răspuns (pentru Barbu_Andrei_1992):

Nu am dansat niciodata pana mi s-au rupt tocurile laughing stiu ca nu o sa mi se intample niciodata pentru ca ma cunosc!winking

| darrio2007 a răspuns:

Daca te simti bine, de ce nu poti purta? Trebuie sa mai si dansezi.Vezi si acest aspect.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar după ce stai pe tocurile alea vin să ti fac masaj.

| Oana92 a răspuns:

Sigur ca se pot purta, singura chestie ``interzisa`` la nunta e rochia alba, aia e pentru mirese. In rest poti purta orice. Si daca stii ca nu rezisti iti poti lua o pereche de pantofi de schimb. Daca as mai putea purta tocuri eu as merge cu ei, am mers pe tocuri de 11 1 un intreg la scoala si nu mergeam cu masina

| raluk27 a răspuns:

Daca pantofii au platforma, de ce nu? Chiar sunt foarte comozi

| Simona8807 a răspuns (pentru raluk27):

Au platforma, da. Cred ca o sa ii port si o sa am la mine o pereche de schimb, nu cred ca as putea sa nu-i iau! happy

| LolaLollita a răspuns:

Stii, eu cand port tocuri mai mari, imi iau mereu o pereche de schimb la mine, tocuri mai micute sau balerini. Poti face la fel.
Intri cu pantofii inalti, prima impresie etc, iar apoi, cand te dor picioarele, te incalti cu ceva comod.
O zi frumoasa iti doreschappy si distractie placuta!

| Simona8807 a răspuns (pentru LolaLollita):

Mersi mult, conteaza pentru mine! happy

| LolaLollita a răspuns (pentru Simona8807):

Cu multa placere happy

| Kasia a răspuns:

La ultima nunta la care am fost am avut tocuri de 15 cm dar eu sunt si foarte scunda si am nevoie-am 1, 58. daca te simti bine si esti comoda, poti dansa...etc poarta daca nu alege unii cu toc mai mic si mai comod.

| Simona8807 a răspuns (pentru Kasia):

Si eu am 1, 60 big grin cam piticewinking

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Sigur ca poti purta orice se asorteaza cu tinuta de seara, deci si tocuri de 12 cm. problema este cat rezisti cocotata pe ele? daca nu prea esti obisnuita si mai vrei sa si dansezi...e dificil!
oricum, alegerea iti apartine happy

| Simona8807 a răspuns (pentru Bluebutterfly80):

Hehehehe,ii am cu un pic de platforma dar sincer dupa vreo ora ma doare glezna dreapta, am avut piciorul rupt si osul s-a sudat un pic stramb..deci nu cred ca ii pot purta, avand in vedere ca trebuie sa dansez :'( sau imi iau o pereche de schimb cu tocul mai scurt?

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru Simona8807):

Da, multe femei procedeaza asa...la ceva timp dupa ce ''isi fac intrarea'' se schimba in ceva mai comod pentru a putea dansa si rezista pana dimineata happy

| Simona8807 a răspuns (pentru Bluebutterfly80):

Am fost anul trecut la o nunta straina,aici in Italia. Locuiesc aici. A fost frumos, restaurantul, mancarea, cum era organizat. Dar cam plictisitor, nu s-a dansat cine stie ce si a durat doar pana la 2 dimineata. Am ramas un pic dezamagita, nu as vrea ca nunta mea sa fie asa! Oricum, sunt foarte multumita ca nu sunt obligata sa ascult manele big grin Acum vin alte doua nunti si sper sa fie mai frumoase, unde sa ma pot ridica de pe scaun pentru un dans... :/ Sa pot folosi pantofii macar un pic!

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru Simona8807):

Sa stii ca am inteles ca asa sunt nuntile in Italia! mult mai linistite si pana la ora 2 noaptea! nu este nebunia de la romani care petrec zile in sir, iar la salon stau de la 8 seara pana la 6-7 dimineata dupa ce au mancat si au dansat ca nebunii laughing
varul meu a fost de curand la o nunta acolo, iar dupa ora 2 au inchiriat un separeu intr-un club si au continuat acolo petrecerea ca dehhh...romanului abia i se deschisese apetitul de distractie la ora aia laughing
eu iti doresc distractie placuta si cat mai mult dans :p
pupici

| Simona8807 a răspuns (pentru Bluebutterfly80):

Hihihihhihi! mersi mult pentru urari! :X

| ema_2625 a răspuns:

Important este sa porti ce iti place si in ce te simti tu bine, se pot purta, dar totusi iti poti lua ceva de schimb ca sa te poti misca mai bine.

| Simona8807 a răspuns (pentru ema_2625):

Mie imi place mult perechea care o am si mi-ar placea sa le port, chiar daca am o mica problema la o glezna...dar cred ca mi-ar conveni sa iau o alta pereche che schimb, poate o pereche de balerini?

| Simona8807 a răspuns (pentru ema_2625):

Mi-ai fost foarte de folos, am nevoie de sfaturi! :* Thanks!

| ema_2625 a răspuns (pentru Simona8807):

Daca iti place perechea care o ai le poti purta! Da iti poti lua si o pereche de balerini de schimb, dar ai grija ca balerinii sa se asorteze cu tinuta si sa fie putin eleganti, sunt multe modele la magazine:poti opta pentru culoarea neagra, alba sau culoarea asemanatoare tinutei sau poate ai pe acasa ceva sa se asorteze si sa te simti comod. Sper ca ti-am putut fi de folos.

| m00n a răspuns:

Pentru poze daaaa clar, dar dupa daca vrei sa dansezi mai bine iti iei si ceva comod la tine, altfel durerile de picioare chiar au talentul de a-ti strica seara

| Simona8807 a răspuns (pentru m00n):

Asa e! Anul trecut m-au omorat durerile... sad

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru m00n):

Există masajul la picioare nu i ti place? După o noapte de stat pe tocuri la o nuntă.

| diditza23 a răspuns:

Eu nu as purta..pentru ca vreau si sa pot dansa...niste tocuri un pic mai micute ar fi ok...8-10 cmhappy

| Simona8807 a răspuns (pentru diditza23):

Ok,mersi mult pentru sfat, conteaza mult! ^_^

| MadalinaAlexandra a răspuns:

Nu te sfatuiesc, pentru ca va trebui sa dansezi la un moment dat si cu acele tocuri nu o sa ai sanse. si e urat la o nunta sa stai doar pe scaun.

| www.Azaris.ro a răspuns:

Buna Simona. Iti pot spune ca poti purta exact ceea te face sa te simti bine, chiar daca te duci cu pantofi cu toc sau nu la nunta. Daca pantofii au un toc de 12 cm si sunt comozi nu exista niciun impediment sa fi sexy.

| Simona8807 a răspuns (pentru www.Azaris.ro):

Vad multe fete cu tocul destul de mic, dar nu am vazut niciodata cu balerini. Merg si aia?