| BabyDollRalukks a întrebat:

Fetelor, ma puteti ajuta si pe mine? Am o problema cu unghiile:sunt foarte casante si in plus, am multe pielite de care mai trag uneori. Pot spune ca imi si rod putin unghiile, dar m-am cap delasat de acest prost obicei. In fine, stiti vreun 'secret' prin care as putea sa-mi intaresc unghiile?( consum calciu si fier din plin dar nu prea functioneaza) Vreo crema, lac de unghii, ceva?happy Funditahappy

Răspuns Câştigător
| Sebby a răspuns:

In primul rand nu.ti mai roade unghiile...(stii cati microbi bagi in gura?) si ca sa iti intaresti unghiile e bun uleiul incalzit...dar nu sa fie incins.si pui un pic in intr.o lingura si.l tii deaspra ochiului de la aragaz.(poti sa folosesti orice fel de ulei --> de gatit ) happy

3 răspunsuri:
| adrydulke a răspuns:

Chestia asta ii ceva natural si mult mai sanatos: pune pe un tampon zeama de lamaie dai pe unghii astepti dupa care pui pe alt tampon ulei de masline si da pe unghii astepti sa se usteincearca sa faci asa o data la doua zile happyhappyhappy

| dianacoolforever a răspuns:

Stiu un leac la mine a functionat incalzesti bine intr-un ibric ulei de masline sau de floarea-soarelui si bagi degetele inauntru timp de 1-2 min! sper sa mearga!

| manu01manu a răspuns:

Exista un lac de unghii intaritor, te duci la magazin si ceri intaritor d unghii