| TeaTime a întrebat:

Am o problemasad
am unghiile foarte fragiile si nu stiu cum sa le intaresc.
ma puteti ajuta?
funda!winking

Răspuns Câştigător
| Siracuzia a răspuns:

Bună! Prepară-ţi o soluţie.Iei o lămâie şi o storci, peste zeama ei adaugă apă călduţă. Stai cu mâinile în ea câteva minute.Mai poţi încerca cu ulei de măsline sau de ricin. Funcţionează!

4 răspunsuri:
| NCL a răspuns:

Buna foarte simplu! cumpara o lamaie si cand te plictisesti da.te cu o felie pe fiecare unghie asteapta 5 10 min cat ai tu chef. apoi spalate ..repeta macar o data pe zi! Pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e din cauza parului pentru ca iti soarbe tot calciul si nu mai ajunge la unghie dar ce a scris vesnicratacitoare e bine happy

| Andreeaa56830 a răspuns:

Incerca cu calciu. consulta un medic inainte

| Zâmbăricăă a răspuns:

Heei, si eu aveam aceeasi problema dar cineva mi-a recomandat sa incerc lacurile de intarire de unghii de la Avon sau Oriflame. uite ce am folosit eu si mi-am revenim la normal cu unghiile : Intaritor pentru unghii 24k Gold, Tratament pentru fortificarea unghiilor cu minerale si Intaritor pentru unghii cu straluciri perlate (asta mi s-a parut mie cel mai eficient ) astea sunt de la Avon :*
Sper ca ti-am fost de ajutor happy