| Sorinaaa97 a întrebat:

Fetelor,stiti cumva de ce pica unghiile cu gel pe unghia naturala foarte repede? Si top coat-ul trebuie folosit ca gel de finish?

Răspuns Câştigător
| Venusgirl a răspuns:

Cauzele:
1. e pus prea mult gel sau solutia cu care sunt fixate ele pe unghii
2. tii inghiile in contact cu apa prea mult timp mai ales cu cea calda
3. nu e fixata cum trebuie
4.mediul inconjurator (ai grija ce faci cu ele)
5. te-ai incredintat unei persoane gresite (adreseaza-te unei persoane cu experienta)
6. cum am mai spus, apa are un rol dezavantajos mai ales cind are detergenti in ea sau solutii,( deci foloseste manusi)

daca vrei sa stii cum sa le faci corect de data asta citeste acest blog pentru niste unghii false perfecte:::

http://blog.nailshop.ro/......e-frumoase