| karlikuicsddd a întrebat:

Fetelor, sunteti pro sau contra taierilor cuticulelor? De ce?

Răspuns Câştigător
| Holocaust a răspuns:

...contra.Din moment ce ne-am nascut cu ele, cu siguranta ca au rol si nu sunt doar de design.Gandeste-te la cuticule ca si la gingii.Ti-ai indeparta gingiile doar ca sa arate dintii nustiucum? Presupun ca nu.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Eu le tai de la 14 ani!
Pa, pa.

| BiuL a răspuns:

Pro. Chiar daca toate siteurile de frumusete recomanda sa nu le tai, mie nu-mi place cum arata netaiate si la manichiura daca mergi ti le taie. Daca le tai din cand in cand si folosesti regula crema pentru cuticule or sa arate foarte bine.

| JustMusic a răspuns:

Pro, pentru ca arata urat netaiate, mai ales daca sunt groase. Daca iti faci manichiura, nu poti sa faci ceva ca lume adin cauza lor, si nu se fac mai urate din cauza asta, eu le tai de vreo 3-4 ani si nu am nimic, le dai cam o data la 2 saptamani, nu le tai din carne, folosesc foarfecuta deoarece instrumentul ala special e cam ascutit si te ranesti repede.E important sa le inpoi inainte fie cu ulei pentru cuticule, ulei de masalinea, sau chiar sa ti maine in apa calduta.

| W3R4 a răspuns:

Contra!
De ce? E pierdere de vreme, si cu sau fara ele, mi-e tot una!

| CrazzzyA a răspuns:

Contra. Stiu ca nu e bine sa le tai si nici nu-mi place cum arata.

| YzzaSiiAtat a răspuns:

Prooooo! pentru ca...arata naspa daca nu le tai ca iti cresc si arata super nasol

| Eli04 a răspuns:

Pro. Este un lucru igienic happy

| pinkSprinkels a răspuns:

Contrahappy odata ce le tai devin urate si nu mai poti da inapoi big grin