| MissL a întrebat:

Fetelor v-as ruga sa-mi aratati niste linkuri cu poze cu unghii tehnice... cu un french, da sa nu fie totusi un french simplu cel putin pe 2 unghii sa fie un model dragut!big grin vreau sa vad voua ce v-ar placea...

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Eu am unghii cu gel şi modelul este asemănător cu ăsta. Tips-urile sunt puţin mai lungi, dar seamănă foarte mult :
http://www.google.ro/......tp?/imgres
Baftă!

| anonima55 a răspuns:

Pai atata timp cat e vara ai putea sa incerci un model mai indraznet decat french-ul...eu am descoperit de un an arta picturilor pe unghii si mi-am facut nenumarate modele(mentionez ca nu am facut niciodata cursuri de acest gen si sa nu uit faptul ca sunt varza la desen)

Dupa cum ziceam: e vara si de asta ai putea incerca sa iti faci niste buburuze(pictezi unghia cu rosu faci un semi-cerc in varful unghiei cu dai o dunga pe mijloc si faci buline de-o parte si de alta a ei cu tot cu negru) sau ai putea sa iti faci capsunici (pictezi unghia tot cu rosu iar varful unghiei il faci cu verde, marginile fiind zimtate pentru a semana cu frunzele capsunicilor iar apoi faci cateva punctulete galbene) sau ai putea sa faci floricele(aici te las sa iti dai frau liber imagitatiei si se asorteaza foarte bine cu french-ul). Si daca tot ce ti-am zis pana acum ti se pare greu ai putea incrca un french colorat(pe fiecare unghie o culoare diferita si da vara)... sper ca ti-am fost de ajutor:*