| oana1 a întrebat:

Fetelor, voi ce lucruri aveti in poseta? ma refer la cele pe care le luati zilnic cu voi!

Răspuns Câştigător
| Drinni a răspuns:

Bunahappy...am un speedy 35...de la LV.nu stiu daca e original dar e destul de incapator, in general am:guma de mestecat, dulce si mentolata, monstra din parfumul pe care il port, o mini-crema cu factor de protectie pentru ca am pielea sensibila, agrafe simple pentru coc subtiri prinse cu un elastic subtire sa nu stea peste tot, niste elastice de par din care minim unul e negru. O oglinda mica, pieptanul de par, deodorant[varianta mini], rimel, blush, creion de ochi, pudra, fond de ten, servetele umede demachiante si dezinfectante, servetele uscate, solutie de dezinfectat mainile de la Avon, crema pentru maini, telefonul, o mimi-baterie pentru telefon, Mp3-ul, un balsam de buze hidratant si unul cu aroma de capsuni, toate produsele de make-up le tin intr-un penar, portofel, chei legate la un breloc sa stea organizate si talismaul norocos.Cam atat. fundita?happy

17 răspunsuri:
| Messyhair a răspuns:

Deci :
-servetele
-un gloss de buze(si daca ma duc undeva in oras si stau mai mult, imi iau mai multe ca sa-mi refac machiajul)
-un gel antibacterial Touch
-telefonul
-o agenda(imi notez diverse chestii ca sa nu uit)
...si cam atat.

| Messyhair a răspuns:

Si portofelul...il uitasem.

| 009 a răspuns:

Telefonul, cheile, bani, gloss-ul, agrafe si elastice, fondul de ten si cam atat

| Unique a răspuns:

In poseta mea incape o gramada de lucruri, bineinteles ca nu le iau pe toatehee heece este cel mai important pentru mine, intr-o parte am ai vazut ca in geanta sunt doua substraturi, in primul imi tin machiajele, fardurile, luciurile de buze, demachiantul, rujurile, creioanele de ochii inclusiv tot ce tine de machiaj happyhappyIn cealalta parte tin intotdeana agenda mea si cateva pixuri unele de rezerva, bine asta nu ocupa totul, dar in ciuda faptului ca poate merg undeva, trebuie sa notez ceva important si imi trebuie. Mai tin si ochelarii de soare n caz de vreme hot, mai imi tin o crema -doua, portofelul, actele de indentitate important peste tot happycheile de la casa, de la apartament si interfon, peria de par, agrafe si chestii pentru par, servetele umede sau batistute, mai tin si absorbantele in caz de...laughinglaughinglaughingtelefonul intotodeauna, PSP-UL pentru poze si internet, o sticluta de apa in caz ca imi este sete foarte tare, daca mai incape sigur incape doar daca merg undeva departe, chestiile de par(electronicele)si umbrela mea cea mica nu lipseste, mai ales acum ca ploua laughinglaughing
Cam atata daca nu imi ajunge tot imi iau geamantanul cu mine laughinglaughinglaughingsi bag mai multe chestii laughingtu ce iti bagi in geanta?

| Flav a răspuns:

Aoleo, baieti, fugiti! Urmeaza lista lui Schindler mai jos. sad

| RecycleBin a răspuns:

Hmmm... portofelu, telefonul, servetele umede si uscate, balsam de buze, luciu de buze, un parfum mic, ochelari, aparatul foto, guma, un fond de ten, rimel...cam atat laughing

| kitishor a răspuns:

Hello. eu nu am : perie, agrafe si nu stiu ce. eu mi le pun in camera oh go on... asa big grin :
am guma de mestecat sau skittles, o monstra de parfum, o oglinda mai micuta, un ruj, 3 glossuri, rimel, blush, creion de ochi, corector, fard de obraz, servetele umede si uscate, telefonul, castile de telefon, portofelul cu bani etc., si cam atat. happy te pup! pa - pa.

| Live.Laugh.Love a răspuns:

Pay... telefonul; servetele; machiaj [daaa]; portofelul; cheile; agenda; am uitat ceva thinking

| Miruna_7873 a răspuns:

Pai eu una nu port zilnic poseta dar cand o iau imi pun : iPod, telefon, chei, bani, un luciu de buze si cam atat.
De obicei ies fara poseta iar banii cu telefonul mi le pun in buzunarul de la pantaloni laughing.

| Anda_5509 a răspuns:

Pai, cand ies in oras, sau sa ma plimb imi iau strictul necesar:telefonul, portofelul, o oglinda de geanta, servetele, o sticluta cu apa, luciul de buze, si cam atat.

Cand plec mai departe imi iau jumatate de casa.

| lala178 a răspuns:

Cele care sunt prezente zilnic: telefon, portofel, gumabig grin, luciu de buze, servetele si o oglinda micutabig grin

| LittleandLiars a răspuns:

Servetele, portofel(bani in el ca degeaba il iei), cosmetice, telefonul.si cam atat nu exageram nu?

| Quiss a răspuns:

Absorbantul in primul rand ca nu se stie niciodata big grin, o groaza de chestii de buze, portofelul, telefoanele, oglinda, pieptene, pudra, uneori rimel, fard, creion, agrafe, mp4-ul, uneori umbrela, servetele si sticluta cu apa. Astea sunt.

| Maria_3938 a răspuns:

Portofel, mobil, oglinda, guma de mestecat, strugurel, chei, servetele umede sau gel antibacterial si cam atat.

| Criss001 a răspuns:

Pai sincer multe multe multe lucruri dar nu trebuie neaparat sa ai multe chestii doar ce crezi ca iti trebuie de alungul zileiwinking ceva cosmetice (logic lol) si nu stiu portofel etc nu trebuie sa exageram sper ca te-am ajutat happy

| Shatzie a răspuns:

Nu vrei să ştii! Am o grămadă de chestii, mai mult sau mai puţin utile, astfel încât, dacă trebuie să găsesc ceva, răstorn poşeta şi, cu puţin noroc, găsesc ce-mi trebuie, în 10 minute. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu port poseta, dar eu port mereu ghiozdanul dupa mine.Nu imi plac posetele.Deci sa vedem, servetele, telefonul, cheile, un rimel, un creion de ochi, 2-3 pixuri, un caiet, aparatu' digital/baterii de rezrva, o guma de prins parul, cateva agrafe, piaptanul eventual cateodata si placa de intins parul, o geaca d'aia de ploaie sau umbrela, portofelul desigur cam atatthinking tot ce e nevoie in caz de urgenta e mai important.