| YoAnNa a întrebat:

Fixativul dauneaza rau parului daca este folosit aproape zilnic?

6 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

Sigur ca dauneaza parului, il incarca si il face lipicios, astfel ca si praful, mizeria din mediul extern se vor aseza mult mai repede si iti vor imbacsi parul. In timp, firul se va degrada, va deveni uscat si se va despica mai usor.
Incearca sa-l folosesti cat mai putin, un par natural, matasos, cu stralucire proprie, care sa-ti dea impresia de "sanatos si puternic" va fi intotdeauna cel mai apreciat si mai frumos decat un par incarcat cu substante chimice si spicuit pana la radacina happy.

| beautifulkiss a răspuns:

Buna sa stii ca da dauneaza, pentru ca il incarci cu foarte multe substante chimice.Acesta trebuie folosit doar la ocazii speciale sau atunci cand este neaparata nevoie. Dar folosit aproape zilnic... poate sa iti degradeze firul de par.Eu una zic sa nu il mai folosesti atat de des decat atunci cand ai mare nevoie. Sper ca ti-am fost de ajutorbig grin

| Anileda a răspuns:

Da, nu mai folosi si tu zilnic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dastraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acesta ataca firul de par si poate duce, in timp, la albirea prematura a acestuia, chiar si la caderea sa.Foloseste-l doar ocazional si nu va fi nici-o problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar nu vrei sa dauneze "bine" rolling on the floor