| We will meet one day, but not today... a întrebat:

Folositi doar fon de ten sau/si baza de machiaj? Daca da, pentru ce brand optati?

12 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Buna, eu am Max Factor Lasting Performance, e un fdt cu durata mare si nu-mi trebuie baza de machiaj. Dar am incercat-o pe cea de la Manhattan si este buna, daca vrei o recomandare.pentru mai multe noutati si review-uri despre produse cosmetice, machiaj si ingrijire, intra pe http://camelcutza.blogspot.com/

| JeSa a răspuns:

Eu folosesc fond de ten cu formulă "aerată" care catifelează şi netezeşte tenul pentru o acoperire impecabilă(conţine vit. "E"), şi anume: cel de la - "Maybelline New York"(aşa scrie pe eltongue...)happy.

miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Eu folosesc fond de ten de la L'Oreal. Sunt incantata de el si fata arata cat se poate de natural.
Am vazut si eu adolescente machiate ce parca purtau o masca. Fondul de ten trebuie sa fie fluid si de foarte buna calitate, culoarea sa fie cat mai apropiata de culoarea tenului si sa fie intins pe piele cu ajutorul buretilor speciali. Eu mai adaug un strop de crema de zi atunci cand il intind.

| Hmmmm a răspuns:

Eu am folosit fondul d ten afinitone d la maybeline, dar eu am ten cu imperfectiuni si din cauza faptului ca foloseam fondul d ten zilnic in loc sa se vindece cosurile apareau altele asa ca un timp am renunta sa mai folosesc fond d ten. dupa un timp.cam 4 sptamani. timp in care mi-au disparut cosurile...am inceput sa foloses perlele bronzante d la avon.sunt f multumita d ele deoarece nu mai am aceeasi problema ca si cu fondul d ten si arata mult mai ok p piele decat fondul d ten si acopera si el destul d bine.

| madycoco a răspuns:

Eu folosesc fond de ten. In general folosesc de la Avon sau Oriflame big grin.

| vidiuta a răspuns:

Nu sunt de acord cu fondul de tenMai ales daca ai si probleme cu cosii.Fondul de ten doar acopera toate petele depe ten dar nu il si hidrateaza sau protejeaza de infectii sau de aparitia mai multori cosuri.Nu te-as sfatui sa te machezi zi de zi sau sa folosesti fond zi de zi. Eventual daca vrei foilosesti o crema protectoare si care hidrateaza tenul tau. Spun acest lucru din calitate de cosmetician.id meu este tudorean_romina.

| Ea.e. a răspuns:

Eu folosesc fond de ten de la Avon cu efect de calmare. E f bun.Doar ca dermatologul la care am fost mi-a zis ca nu e neaparata nevoie si de baza de machiaj si pot folosi o crema hidratanta ( folosesc de la Avene) pentru a se "lipi" mai bine fondul de ten.

Si mi-a zis ca e un sapun de la Avene pentru fata ca e mai fin.

:*

| viotm a răspuns:

De la oriflame sunt cele mai bune am incercat si de la avon dar mie numi plac sunt prea fluide nu intra in piele ca lumea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O singura data am folosit, acum vreo saptamana, adevarul ca iti estompeaza toate umbrele si petele de pe fata, dar este oribil.Pare o tencuiala de mana a doua.Cat de bun calitativ ar fi tot se cunoaste, poate ca barbatii sunt "imuni"la aceste "reparatii"dar eu ca femeie sunt un pic dezamagita cand vad femei care folosesc fond de ten numai pentru a estompa tenul, in fotografii se vede frumos, fetele par mai fotogenice si automat mai frumoase, dar in realitate este cu totul altceva.Cu cat te apropii mai mult de tenul unei femei care isi da cu fond de ten cu atat mai mult se vad porii incarcati.

| Andreea11989 a răspuns:

Iti recomand fondul de ten de la Paese, il gasesti aici: https://www.beautyoneshop.ro/fond-de-ten-200

| Derpina204 a răspuns:

Maybeline big grin Sunt f. bune :*

| mirela223 a răspuns:

Hei. eu folosesc si baza de machiaj de la Paese, sunt printre (daca nu chiar) cei mai buni pe make-up. din cate am auzit ar fi un brand de lux pentru make-up, vezi aici: http://www.paese.ro/102-baze-de-machiaj