| Silviu0101 a întrebat:

Funda! Ceara, pasta sau crema modelatoare pentru par la barbati(par scurt spre mediu evident ca orice barbat normal)? Care e mai buna si de ce? Sau care e diferenta dintre ele 3 la modul cum iti face parul? Cu explicatie va rog. Multumesc frumos

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Deloc. Nu se strânge mizerie.

| infinitespiral a răspuns:

Ceara, pentru ca e cel mai putin daunatoare.

| Nimenitoteu a răspuns:

Pasta sau crema modelatoare e acelasi lucru. Se mai numesc si alifii si altele. Depinde de ce freza doresti sa iti faci, daca ai din ce daca ai cu ce. Gelul e folosit pentru par scurt-mediu pentru a face, tepi' si e folosit pe par putin umed. Ceara sau apsta modelatoare e folosita pentru a face acel,, messy'' look, adica dezordonat. Depinde mai e si pomada, aia e pentru frizuri clasice gen cum avea Elvis pompadour, pentru cei cu par mediu-mare, folosita de hipsteri. Depinde eu folosesc pasta, crema modelatoare am parul mediu si il tin ridicat in sus, putin ciufulit, foloseste cand ai parul proaspat spalat, stege-l cu un prospop si usuca-l cu pheonul.