| Adelyn1991 a întrebat:

pentru ce se foloseste pasta modelatoare de par,intreb pentru cu nu cand o aplic nu sta parul tare cum sta la fixativ sau la ceara,adica trebuie sa o folosesti dupa ce te speli pe cap si te usuci, si dupa sa folosesti ceara/fixativ s-au cum? Nu stiu daca e categoria corecta dar nu am stiut unde sa pun. Funda+vot cine ma ajuta.

1 răspuns:
| ciulhard a răspuns:

Pasta modelatoare este ca ceara sau uleiul de par.Nu întărește și nu fixează ci doar așează și da acel aspect de uns. Tine într-o anumită măsură dar nu îl face țeapăn.Uda un pic părul și apoi pune pasta și dă-i forma dorita. Seara va trebui sa îl speli.