| anonim_4396 a întrebat:

Funda. Cum se numesc in engleza dresurile alea mai scurte care se mai poarta la rochie? Imi puteti lasa niste poze cu rochii la care merg dresuri de genul? funda.
Nu stiu cum sa caut exact pe google sa gasesc mai multe modele.
Ceva de genul... http://www.google.ro/......tp?/imgres

Răspuns Câştigător
| AlinnaM a răspuns:

Din cate stiu eu cele cu adeziv sau care se fixeaza de portjartier se numesc in engleza stockings iar portjartierul se numeste supenders!

1 răspuns:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Eu stiam ca se numesc portjartiere, iar in engleza cred ca girdles.
Cred ca merg cu orice rochie mai eleganta, mulata pe corp, in special rochiile de seara.