| Momoiro a întrebat:

[FUNDA!]
Neata!
sa incep cu inceputul :
acum 5 luni mi-am tuns parul f scurt, pana la umeri. ( inainte il aveam foarte lung)
Eram destul de sigura ca-mi va creste in scurt timp, pentru ca asa se intampla de fiecare data.
Numai ca am observat ca in 5 luni nu mi-a crescut aproape deloc.

Am inteles ca uleiul de ricin ar fi bun si pentru cresterea parului si impotriva caderii lui, asa ca sunt decisa sa-l cumpar de la farmacie.

Trebuie aplicat si masat doar la radacina, sau il pot aplica si pe lungimea firului de par?
Dupa ce-l aplic imi invelesc parul cu un prosop umed si il las 3-4 ore, nu?
Este ok sa-mi fac o data pe saptamana?

Multumesc big grin

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| crmr a răspuns:

Http://www.kudika.ro/comentarii/articol/4083/ulei-de-ricin.html
aici raspuns la toate intrebarile
funda?

| Roxana121 a răspuns:

Nui neaparat sa til invelesti il poti lasa asa liber 2 ore e de ajuns, 1 data pe saptamana daca faci asa e ok. Parerea mea este ca cine tea frezat era grea la mina si de asta nu tia crescut timp de 5 luni.