| Deea_2510 a întrebat:

Funda pentru cei care raspund concret si corect.Se pot albii dintii care nu sunt perfect drepti sau trebuie neaparat sa fie alineati.am nevoie urgenta de raspuns multumesc anticipat!:*

Răspuns Câştigător
| alinoovsky a răspuns:

Salut! Bineinteles! Nu conteaza daca dintii tai sunt drepti sau nu, ii poti albii, oricum nu aveai de ce sa nu poti.Incearca sa folosesti bicarbonat de sodiu,sau zeama de lamaie, dar sa stii ca asta nu inseamna ca iti vor albii dintii intr-o zi, ci doar daca le folosesti zilnic.Eu una nu iti recomand pastele de dinti, deoarece contin mult fluor, ce nu este bun si nici nu albesc dintii. Sper ca te-am ajutat!

3 răspunsuri:
| Alinutaaaalina a răspuns:

Da,cu siguranta se pot albi dintii mai strambi, dacca ii speli cel putin de 2 ori pe zi.Te poti spala si cu sare si bicarbonat.Am prietene care au niste dintii albi, dar sunt putin strambi dar asta nu e un defect, pentru ca il poti reparahappy

| tvictory68 a răspuns:

Da, dar depinde cu ce vrei sa ti albesti.

| Lauu_2079 a răspuns:

Se pot albii, dar nu in totalitate, pentru ca unde te duci la dentist el are o chestie speciala, care se tot roteste pe dinte si tii albeste, si chestia aia nu are cum sa patrunda printre dinti happy, sper ca te-am ajutat happy!