| xFaith a întrebat:

Fuunda love struck
De fiecare data cand imi dau cu dermatograf negru, acesta peste 2-3 ore se intinde. la fel si rimelul si luciul de buze.
Imi spuneti-mi si mie ce pot face pentru a avea un machiaj durabil?

Răspuns Câştigător
| alexutza003 a răspuns:

Asta pateam eu cand eram mica pe la 14 -15 ani
dar uite rimel iti poti lua ori unul rezistent la apa sau unu de calitate de ex de la maybaline new york si este vreo 20 de lei inlocuiesti dermtogradul cu tus este unu foarte bun de la aliex avien la 20 de lei sau de la flomur la 15 lei sunt la fel de bun insa cantittatea difera la ele ata tot iar la luciu ia-ti unul de la avon sunt destul de ok sau de la nivea pentru ca acelea sunt si hidratante si inca ceva incerca sa inlocuiesti dermatograful cu tus si sa te dai doar pe sus cu tus fara sa te dai si pe jos deoarece pare mult mai natural uite asa de ex http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/......s-ochi.jpg depinde ce line te avantajeaza mai mult mai subtire mai groasa te poti da si pe jos cu tus nu se intinde aproape deloc fata de dermatograf