| anonim_4396 a întrebat:

Macheazul, rimelul si luciul de buze pot avea efecte negative? eu ma dau de 2 ori pe saptamana (sambata si duminika) pentru ca la scoala nu am voie cu asa ceva.

6 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Multumes pentru raspunsuri.

| MADALINAAAA a răspuns:

Eu ma dau in fiecare zilaughing a devenit o rutina si vreau sa scap de ea, pentru ca da, are efecte negative.

| ramona_5587 a răspuns:

Luciul de buze nu are efecte negative, dinpotriva vei avea buzele moi si nu se usuca.
in schimb fardurile rimmmelul si fondurile de ten au foarte multe efecte negative.
daca folosesti mult rimmel genele iti pot cadea si se pot toci. daca te dai cu rimmel seara mereu este nevoie sa te demachezi. dar daca folosesti de 2 ori pe saptamana nu iti face griji.
fondul de ten iti acopera cosurile petele si ajuta sa nu iti mai luceasca fata .in schimb daca folosesti mult s-ar putea sa iti apara mai multe cosuri poti ajunge chiar si la acnee... trebuie sa folosesti cu grija si cantitate mai mica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate avea efecte negative mai ales daca nu folosesti produse de calitate si adecvate varstei. Trebuie sa te demachiezi foarte bine dupa pentru ca tenul sa fie curat, nu vor mai aparea cosurile si punctele negre, si sa poata respira.
Ai grija sa nu folosesti in exces fond de ten sau pudra, cel mai bine este sa te machiez natural, mai ales la varsta ta (banuiesc ca esti micuta daca nu ai voie la scoala cu machiaj); un pic de rimel, blush, gloss si poate fard si eu zic ca este destul. happy
Inainte sa iesi din casa sa verifici machiajul la lumina naturala (geam, balcon), asa nu risti sa iesi prea imbujorata. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu imi dau cam in fiecare dimineata...

Răspuns utilizator avertizat