| Iarinna3 a întrebat:

GIRLS! Foloseste cineva kit cu benzi pentru inghinal? Cel de epilat brate, fese. Eu l-am vazut la un salon si a fost ok, desi este recomandata cea tradițională am fost multumita, sa fi vazut eu oare alt aparat asemanator?

1 răspuns:
| RxTx a răspuns:

Eu recomand lucrurile de unica folosinta
Pt ca la saloane ceara care este trecuta prin decantor nu ajunge niciodata la 120'C
Penteu ca se uzeaza

Iar multi microbi sida chesrii sifilis gonoree sculament si alti birusi care pot provoca cancer vaginal la femei nu mor asa la 40'C la cat dau majoritatea fe. eilor de la saloane decantorul doar ca sa se topeasca ceara fara sa friga si fara sa se uzieze

Ceara aia contine toti paduchii pubieni din toate fundurile traseistelor de pe centura

Api o ia din partea dorsala a celor care presteaza inprieteniri contra cost pe centura si o pube la femeile cinstite pe mustata in nas intre picioare

Este la fel de igienic ca si cand ati face schimb de vibratoare ne desinfectate scuze de expresie

Eu stiu lucrurile astea pentru ca eu repar decantoarele de ceara din toata Romania de la toate saloanele de infrumusetare
In tara asta nu mai exista alt cineva care sa repare decantoare de ceara in afara de mine

Asa ca ganditi-va ca acea ceara a fost in fundul traseistelor de pe centura inainte sa o puna unora sau altora pe la mustata si in alte parti genitale

Asa ca daca acceptati sa va puna ceara facuta cu decantorul pe care nu il vedeti ca este dat in partea mai inalta la 120'C

Atunci exista riscuri mari sa luati toate bolile la fel ca si cele ce care se culca cu barbati multi pe zi contra cost

Cand mergeti la salon trebuie sa va uitati sa aiba scris din fabrica 120'C la capatul termostatului
Iar oala care este mai sus trebuie sa fie setat neaparat la 120'C adica la maxim

Nu acceptati sa va epilati niciodat cu ceara incalzita in decantor la care in dreptul butonului nu scrie 30 40 50 60 70 80 90 100 110 120*C

Pentru ca alea nu sunt decantoare sunt chiciuri

Nu au marcaj CE nu sunt agreeate si aprobate de ministerul sanatatii
Nu prezinta siguranta
Nu desinfecteaza

Acele decantoare cu butoane micute moderne
Pe care nu scrie nici o temperatura nu ajung prin constructia lor nici macar la 80*C

Pentru ca ele in interiorul lor nu contin rezistente ci contin bucati din termocuverta

Iar termocubertele ajung maxim la 80*C

Atentie la neatentie ca va luati boli de nu va mai face nimeni binie niciodata!