| DaReZon a întrebat:

Hai
Deci ma confrunt cu o situatie foarte nebuneasca. Am 15 ani si am intrat la liceu si toti au mustata rasa. Aproape toti colegii imi spun sa imi dau mustata jos dar tata mereu spune nu, caci am timp toata viata sa ma barberesc.
Eu tin de cuvantul lui tata spunand ca el are cea mai mare dreptate dar nu stiu ce sa fac. Voi ce ziceti? Sa ascult de tata sau sa imi spuna toti mereu sa imi rad mustata? Funda pentru cel mai convigator raspuns. Pup :X

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Ține mustața. Nu te lua după ce spun alții.
Faci ceea ce crezi tu că e bine. Tu să te simți bine nu altcineva. Nici colegii, nici tatăl tău.
Faci ce consideri tu! Vrei o lași nu vrei o tai!

12 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Trebuie sa te simti bine in pielea ta, iar daca iti pui aceasta intrebare categoric tu in sinea ta ai vrea sa scapi de ea.

Te sfatuiesc sa o dai jos, e inestetica, te face sa te simti penibil (cel putin asa mi se pare mie)

| armand3004 a răspuns:

Sfatul meu, scapa de ea.

| Wehrmacht a răspuns:

Gandeste-te cum iti sta mai bine.Nu te lua dupa colegi sau dupa tatal tau. Poti sa des.carci un program cum ar fi photoshop si sa vezi cum ti-ar sta fara ea.Gasesti pe net tutoriale cum sa face chestii de genul asta.

| val18 a răspuns:

Eu zic sa ti-o dai jos cat mai repede, pentru ca eu sunt fata si cand vad un baiat cu mustata (de fecior) ewwww nu imi placee:)) si apoi taicatu nu mai are ce sa iti faca pentru ca deja faptul este consumat :D

| ChemoshRDB a răspuns:

Fa cum iti place tie, cum crezi ca iti sta mai bine. Ai putea sa-ti inlaturi mustata odata, sa vezi cum iti sta, si daca nu iti convine o lasi sa creasca la loc. E alegerea ta, si numai a ta. Daca iti place mai mult cu mustata e bine sa o lasi acolo unde e, fara sa bagi in seama balivernele altora.
Ps: Intr-adevar, ai timp toata viata sa te barbieresti, deci, ai timp si acum.winking

| Killer200 a răspuns:

Depinde de alegerea ta, nu tuturor le sta bine cu mustata. Daca esti tough-guy, esti imbracat la 4 ace si porti palton si chestii din asta, lasa mustata. Daca esi mai funky, gen blugi si tricou/bluza hanorac, rade-owinking
Sper ca te-am ajutat. Funda? big grin

| Mihai87 a răspuns:

Mustata de fecior e foarte inestetica, te face sa pari un tocilar, sfatul meu e sa ti-o razi cat mai rapid!

| JessicaJ a răspuns:

Eu ma gandesc la 2 variante:

1) O razi, iti cumperi o mustata falsa si cand iesi de la scoala ti'o puilaughing) (dar sa semene cat mai mult cu a ta)

2)Rade-o...tatal tau se va enerva, probabil iti va trage vreo 2 dupa cap(vorbesc din propie experienta, asta am patit eu cand m-am machiat prima oara laughing ) tatalui tau ii va trece in plus faptul e deja consumat:d
Pana la urma, faci ce vrei!
Insa sfatul multora dintre noi e sa scapi de ea happy

| Twilightthevampires a răspuns:

Fratelo, eu la 15 ani cand am ras barba am raso doar sa ma dau mare ca ma barbieresc, dar pe la 18 ani au inceput sa sa fie tot mai tari firele care imi cresteau si am inceput sa urasc sa ma barbieresc, ca eu nu am rabdare sa stau sa imi inmoi firele sa se taie bine fara sa ma traga deloc, la barba nu am probleme dar la mustata disperlaughing
cu toate ca ai de tras pe urma cu mustata eu zic sa o dai urgent jos daca vrei sa fi mai prezentabil,
acum sti si tu vorba aia " baba la frumusete rabda "
daca esti mai fricos si sensibil tine-o laughing e a ta! laughing
inca ceva : mie imi e si scarba pe langa toate astea sa am mustata sad nu stiu de ce imi provoaca scarba, si urasc sa vad persoane cu mustata, sad
Alegerea iti apartine!

| shutup13 a răspuns:

Eu una fa ce crezi u mai bine si daca e sa alegi sa ask de tatal tau nu-i baga pe ceilalti in seama funda?

| dyanahanako a răspuns:

Dragul meu, mai bine te razi. in primul rand pentru ca asa o sa le placa fetelor mai mult de tine. serios. si tatal tau zice ca ai timp... pai ce conteaza ca te razi acum sau la 20 de ani, sau cand o vrea el, pentru ca o sa continui oricum sa faci asta toata viata?, oarecum. asa ca ce contaza daca incepi acum sau mai tarziu? nu ai decat avantaje. ca fetele, in general, zic ca astia care nu se rad is tarani si n-au auzit si ei de barbereala laughing) serios asta