| BombonicaXD a întrebat:

Heeey! Am auzit ca uleiul de ricin este foarte bun pentru a favoriza cresterea parului. Dar cum se aplica:la radacina, pe lungimea firului de par sau unde anume? Si cine stie imi poate spune si mie cam cat ar costa si unde se gaseste? Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! da, intr-adevar este foarte bun.Il aplici la varfuri si la radacini. Poti sa ulei de ricin + un galbenus de ou sau altceva daca doresti...nu costa foarte mult si il poti lua de la farmacie.

4 răspunsuri:
| Tzukushi a răspuns:

Hei..eu il folosesc pentru gene, citeste experienta mea personala

http://www.sfaturilemariei.com/......personala/

| InvisibleTouch a răspuns:

Hello!
Chiar este foarte bun si da il gasesti la farmacie, nu e scump. Ajuta la regenerarea parului si se aplica la radacini, masand scalpul si la varfuri. Masca pe care eu o folosesc este compusa din ulei de ricin, vitamina A, un ou si suc de lamaie pentru degresarea parului. Se amesteca ingredientele, se aplica pe par si stai asa cateva ore, cu un prosop pe par. Dupa cateva saptamani vei vedea rezultatul happy

| RoxanaA_8239 a răspuns:

Este foarte bun si pentru cresterea dar si pentru regenerarea parului. uite aici cum se foloseste corect uleiul de ricin http://www.frunza-verde.ro/ulei-de-ricin

| wildcat01 a răspuns:

Buna BombonicaXD, daca vrei sa folosesti ulei de ricin sa stii ca il gasesti la farmacii si nu costa mai mult de 4-5 lei (cel mult 6 pentru farmaciile cu preturi de 'fite', dar ma indoiesc). Yo il folosesc de aproape un an si mi-a crescut parul, plus ca nu-mi mai cade, ungi radacina parului si varfurile pentru cele despicate. sper ca am fost de ajutor.succes