| Malvie a întrebat:

Heei. Cum se poata unghiile vara aceasta? Lungi, scurte, rotunde, patrate sau cum? Fundăă :*.

Răspuns Câştigător
| deeea_1471 a răspuns:

Bunahappy vara asta se poarta scurte si patrate in nuante foarte excentrice si coloratehappyfunda?

14 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Bună! Se poartă cum îți plac ție. Eu le port în formă de trapez(cu vârf pătrat și fără colțuri) și lunguțe.

| Cameliaa12 a răspuns:

Malvie, unghiile trebuie sa aiba forma care li se potriveste. Chiar daca anul asta se zice ca se poarta unghiile oval-ascutite gen manichiura ruseasca sau cele patrate gen frantuzeasca, ambele pot fi inestetice daca unghiile tale nu au forma naturala cu care sa se potriveasca. Afla aici ce si cum :) http://www.frumusele.ro/......or-tale/27

| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Se poarta culorile vesele, bonbon, ideale pentru unghiile scurte, rotunjite.In functie de starea ta de spirit poti alege intre roz, corai,portocaliu, rosu trandafiriu, galben neon, albastru intens si verde peppermint.Seara, opteaza pentru auriu sau argintiu.
P.S:Toate aceste sfaturi le-am luat din revista "Cool girl", deci e sigur.big grin Bye!

| georgyana1398 a răspuns:

Buna. pai poti sati fki unghiile cum vrei eu zic ca sunt la moda unghiile lungi ci patrate...asa poti iesi in eidenta... funda?batting eyelashes:X:*:*

| AnneRose a răspuns:

Daca ai degetele scurte si groase,unghii rotunde. Daca din contra,le ai subtiri si lungi,unghiile patrate. Iar despre lungime,trebuie sa stii sa o alegi pe cea potrivita. Vara trebuie sa fii cat mai lejer, deci nu sunt recomandate unghiile exagerat de lungi. Chiar si atunci cand sunt micute pot fii extrem de elegante si la moda! Cat despre culori, alege nuante vii si nonconformiste care sa atraga privirile!

| Anonima568 a răspuns:

Lungi, patrate big grin a dat acum cateva saptamana la neaza cu razvan si dani, tendintele in moda big grin

| Paprik a răspuns:

Vara asta se poarta fara unghii :X big grinbig grinbig grin

| ana_9938 a răspuns:

Bună.
Se poartă unghia scurtă, cu desene și strasuri, culori vii, formă rotundă/pătrată/ascuțită.
Depinde de clientă...
Pa, pa.

....ro/imgres sau asa http://www.google.ro/......tp?/imgres

| AjutaPeTPU a răspuns:

Lungi patrate

| bluelikenever a răspuns:

Curate

| florentinafloricica a răspuns:

Eu stiu ca rotunde si cu culori f. tari gen portocaliu, nu mov, verde deschis, roz ...culori f tari dar nu inchise gen mov negru maro...

| florentinafloricica a răspuns:

Si lungi normal

| Antony11 a răspuns:

Scurte