| beautifulkiss a întrebat:

HeeyhappyAm revenit cu o alta intrebare legata de machiajbig grin
Cum imi pot pune ochii in evidenta?
Am ochii caprui inchis si as vrea sa-i pun in evidenta si sa-i fac sa arate f frumoshappy
Mereu ma oftic ca am ochii caprui deoarece nu-s asa speciali.sadBff are ochii albastrii si cu putin rimel negru isi face niste ochi superbisad
Sper ca ma puteti ajutahappyMultumesc anticipat

9 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Ce ai cu ochii caprui?, sunt frumosi si trebuie sa-i pretuiesti pentru ca, ei iti asigura comunicarea cu tot ce te inconjoara. Fii multumita ca vezi bine cu ei si nu sfida soarta.
Poti sa te machiezi daca vrei, dar eu apreciez ca esti prea mica pentru acest lucru, chiar daca acum ai intrat la liceu, tineretea este frumoasa prin ea insasi si nu are nevoie de artificii.
Tu ca persoana poti fi fermecatoare prin felul tau de a fi, prin modul cum vorbesti, cum te comporti, cat de multe lucruri stii si cat de mult bun simt ai.
"Pavoazarea", prin aplicarea de tot felul de farduri, in primul rand strica tenul si in al doilea rand te va face mai matura decat esti si acest lucru nu este normal.
Fiecare lucru la randul lui, mie mi se pare insa ca, timpul machiatului n-a sosit pentru tine, chiar daca prietena ta cea mai buna, se machiaza deja.
Poti fi naturala si sa fii convinsa ca o sa faci o impresia buna, prin "ingredientele" la care am facut referire mai sus.
Incearca sa apreciezi tot ce ai primit de la Bunul Dumnezeu si sa multumesti ca, esti sanatoasa, de restul nu trebuie sa te ocupi tu.
Cred ca nici mama ta nu este de acord sa te machezi, poti s-o intrebi si vei vedea ca si ea va avea rezerve in domeniul respectiv.
Un gand bun, invata, cultiva-te, in general, pentru a deveni un om asa cum iti doresti, atunci cand vei deveni adult.
Multa sanatate si un an nou scolar prolific.

| BiuL a răspuns:

Iti zic eu un machiaj de zi foarte usor si de efect. Te dai cu creion negru pe ploape umeda superioare, deci sub genele de sus, dar asta e optional. Te dai pe toata pleoapa mobila cu un fard bej/maro ft deschis. La coltul extern al ochiului te dai cu fard maro, in forma de C, adica in pliul pleoapei superioare cobori in forma de C si te dai deasupra genelor superioare, insa doar la exteriorul ochiului. Sper ca ai inteles, Apoi rimel negru pe toate genele superioare si inferioare. Eventual aplica un al doilea strat insa doar pe genele din coltul extern.
Poti schimba culorile de exemplu sa faci cu roz si mov sau verde inchis si verde deschis/khaki.

| FlippyFlippy a răspuns:

Pai ai putea sa iti pui lentile de shcimbarea ochiului ori un rimel deshcis la culoare.a si machiaj de uclarea albastra

| Elvina a răspuns:

Rimel, tus, fard. Bafta!

| Kasia a răspuns:

Aici gasesti o gramada de machiaje pentru ochii caprui.depinde de ocazie si de momentul zilei.

http://www.divahair.ro/galerie-poze/machiaj/machiaj-ochi-caprui

| Kasia a răspuns:

Sfaturi in machiaj aici

http://stil.acasa.ro/......-8980.html

| Katoky a răspuns:

Deci sfatul meu sa te dai cu ceva albastru nu foarte inchis poti sa te dai si cu o culoare apropiata culorii ochiului portocaliu un alt fel de portocaliu sau roz.....culori deschise.Si sa nu te fardezi cu mai multe culori odata adica sa nu iti pui spre exemplu amestecat sau una langa alta rosu cu verde si galben mi se pare ca dau dovada de nebunie parerea mea.Succes! Fundita?

| teotaur a răspuns:

Salut
Intra pa taaz.com acolo poti sa te machezi virtual.
Pa, pa

| Rosiros a răspuns:

Http://www.fetelespun.ro/articole/tag/creion-negru/. toti ochii sunt frumosi. Funda