| OliviaLove a întrebat:

Vreau sa zic ca sunt foarte ofticata straight face, mai toate rudele, adica bunicii si matusile au ba ochi albastri, ba ochi verzi. minunati straight face, numai o strabunica are ochi caprui.
Mama si tata au ochi albastri. Iar eu, am iesit cu ochi capruistraight face. si fratele meu mai mic are tot ochi albastri. Si ma oftic extrem de mult... ca nu imi plac ochii mei. Sunt negrii. Nici o pata de culoare, doar negrii straight face mbine, un pic maronii, dar numai daca te uiti atent se observa ca au o culoare.
Ma enervez rau cand ma gandesc la asta. Nu e chiar o intrebare, doar vreau sa vad ce parere aveti. despre faza asta, despre ce credeti despre ochii caprui ( negrii ) sau albastrii.?

17 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Eu am ochii albastri, cam tot neamu meu ii are, ce pot spune. asta e.

| mona a răspuns:

Mie mi plac ochii caprui si daca chiar insisti poti purta lentile de contact[dar tot mai draguta vei fi cu ochi caprui, o sa vezi]

| wforweirdo a răspuns:

Cui ii pasa, e doar culoarea ochilor? Sunt chestii mult mai importante in viata, crezi ca lumea cand te vede, e gen "Oh uite tipa asta are ochi caprui ce uraaat", hai da-ma dracu'. Chiar nu ai alte griji? Daca te consumi pana si pentru chestia asta...nu vreau sa-mi inchipui cum faci cand vine vorba de alte probleme.

| William a răspuns:

Ochii caprui sunt foarte frumosi, intreaba pe cine vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu numai ochii albastri sunt frumosi.
Mie nu mi se pare importanta culoarea ochilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama si tata sunt arieni (blonzi cu ochi albastrii), inclusiv toate rudele al lui tata, frati, surori etc. Toti bunicii mei au avut ochi albastrii si parul blond.
Doar eu cu verisoara-mea avem ochi caprui.
Am si parul si ochii de aceiasi culoare dar ea e blonda straight face
Dar nu-ti face griji, esti oricum frumoasa.

| OliviaLove explică (pentru anonim_4396):

Ce chestie. asa si la mine, si eu am o verisoara care si ea are ochi caprui ca minelaughing

| Cherilyn a răspuns:

Există lentile de contact...

| RetardedRacoons a răspuns:

Am o veste proasta, e foarte probabil sa fi fost adoptata sau facuta cu prietenul cel mai bun al tatalui tau. sad

| AnaRadu a răspuns:

Heii. Eu am ochii caprui si ma mandresc cu ei. Poate ochii ambastri si verzi ti se par mai speciali pentru ca sunt " o pata de culoare " mandrestete cu ochii tai. Gandeste-te ca, ochii tai sunt speciali asa, nimeni nu are cum sa aiba ochii la fel ca tine. Unii oameni zic ca toti aveam ochii la fel [ grupul oamenilor cu ochii caprui de exemplu ] dar nu este asa. Ochii iti ofera identitate. Daca tu iti acoperi ochii cu palmele nu mai ai identitate. Incearca asta, sa pui pe cineva sa iti faca o poza cand stai normal si o poza cand ai mainile la ochii dar sa ti se vada si fata, adica sa nu iti acoperi si ochii si fata cu mainile.Vei fii surprinsa de diferente crede-ma! Sper ca te-am ajutat si fii mandra cu ochisorii tai happy

| dgfvshgfvdhgsvfhagdvshfdjhfd a răspuns:

La mine e invers aproape toti din familie au ochii caprui si eu ii am albasti (si eu ca tine sunt ofticata )+ca eu urasc culoare albastra (nici nu ma prinde oh go on) Cand eram mica aveam ochi caprui dar cu timpul s-au facut albastri straight face, eu sper ca o sa se faca la loc. Din punctul meu de vedere ar trebui sa te bucuri ca ii ai negru/caprui deoarece :''ochii caprui fura inima orcui ''.

| mylifedance a răspuns:

"Ochi caprui fura inima orcui" :p. Sunt foarte frumosi ochi caprui si in primul rand ai ochi strabunici tale, esti unica :p din familia ta. Ia si te multumeste cu ceea ce ti-a dat Dumnezeu si nu te mai oftica ca degeaba te oftici ca nu'ti da nimeni ochi albastri sau verzi.

| Ionescu_Ion_1963 a răspuns:

Dacă vrei să-ți schimbi culoarea ochilor intr-un timp foarte scurt și NATURAL, intră pe acest site, și citește cu atenție INGREDIENTELE ȘI MODUL DE PREPARARE:

http://www.skintots.com/......ry-online/

| Creatsatha a răspuns:

Si ce vrei sa spui? Ochii caprui nu sunt urati. Uite si eu am ochii caprui si sunt frumosi multa lume zic..In fine poate albastri si verzi sunt mai interesanti.Dar si ochii negri sunt foarte frumosi sa fi mandra.Frate eu nu va inteleg si ochii caprui sunt frumosi mai ales cand te machiezi ies repede in evidenta..Fiecare are frumusetea lui aparte.Toti ochii sunt frumosi!

| alexandrus89 a răspuns:

Si eu am ochii caprui, imi plac foarte mult pentru ca au o stralucire aparte uneori, pe care ochii verzi sau albastrii nu o au. Sunt foarte patrunzatori ochii mei, daca privesti fix in ei, poate si ai tai sunt la fel.

| aleyna716 a răspuns:

Eu zic sa fi mândra ca ai ochi și vezi. Pe când alții sunt orbi și ar da orice sa vadă.