| Pau a întrebat:

Heey TPU! Ce parere aveti, s-ar potrivi urmatorul outfit pentru prima zi de scoala(cls a 9-a):
M-am gandit la o bluzita pana la cot, in stil fluture de culoare portocaliu piersica cu o curea neagra pusa putin mai jos de talie(pentru ca bluzita imi e putintel cam mare. dar daca am pus cureaua nici nu se observa), cu pantaloni negri skinny si balerinii tot negri
La accesorii m`am gandit la niste cercei portocalii, dar nu lungi. Sau ar fi mai bine un set de argint cu cercei si pandantiv de un rosu care bate spre portocaliu?
Cred ca imi voi lua si o gentuta micuta, tot neagra
Ce spuneti?
Voi cu ce va imbracati?

6 răspunsuri:
| ICanSeeAll a răspuns:

Mie mi se pare bine.

| IrinaIvashkov a răspuns:

Buna mie mi se pare ok pentru prima zi de scoala

Eu trec in cl. a 8-a si m-am gandit la o camasa alba cu cravata si o (curea mai sus de burta) neagra cu niste blugi mulati tot negri ma gandeam si ei sau un gri Balerini albi din material cu niste strasuri care nu ies in evidentao gentuta pentru un carnetel si un pix m-am gandit eu sa-mi iau orarul (o dat domnul sa se afiseze)
Pe cam vroiam o bereta sa-mi pun si un lantisor simplu

| kathgilbert a răspuns:

E ok, dar ai grija sa nu fie portocaliul cam strident.
Eu una optez pentru o bluza alba, cu maneci 3/4 si dantela in jurul decolteului( e o bluza decenta) si o fusta gri in carouri, aproape pana la genunghi. Opinci gri si o geanta rosie, dar care nu bate la ochi, pentru ca port ochelari rosii. Si o pata de culoare nu stricahee hee.
Nu exagera cu machiajul, esti inca a9-a. Sa nu te ia profii la ochi.
Eu am trecut a 11-a.
Succes in noul an scolar!

| DeliaDaniela a răspuns:

Mi se pare ok... portocaliu piersica este o culoare f placuta! Optez ca cerceii sa aiba aceeasi culoare... portocalii!
bafta in primul an de liceu happy

| dariale a răspuns:

La accesorii, parerea mea e sa-ti ei cerceii portocalii.winking
Tinuta e super. big grin
Bine eu incep clasa a-10-a deci la mine nu-i un mare deranj cu tinuta, ceva casual.
Festivitatea de deschidere de an scolar nu este asa de importanta ca cea de sfarsit [ premii + diplome ] dar cum tu esti in clasa a-9-a, da, tu trebuie sa fii mai aranjata.
Si succes in noul an scolar.winking

| ionutzul31 a răspuns:

Optez pentru cerceii portocalii.Nu merge bine portocaliul cu argintiul.In rest e super ok.Trec a 10-a.Baftawinking