| Trandafyr_Danicutza_1990 a întrebat:

Hei...Am par pe tot corpul.Cum am pe picioare am aproape la fel pe burta, maini. spate etc.As cam vrea sa scap de cel de pe burta si de pe maini, dar daca ma fac pe burta o sa se observe locul unde m-am facut si la fel si pe maini daca ma fac se observa pe umeri.Ce pot face?

2 răspunsuri:
| Tinna666 a răspuns:

Apeleaza la epilatul cu ceara in toate zonele cu problema, e putin dureros dar e suportabil. orice alta metoda, big, creme, nu vor face decat sa iti inrautateasca situatia deoarece vor ingrosa firul de par.sau daca ai posibilitati financiare apeleaza la epilarea definitiva.macar in zonele unde ai cu adevarat probleme.e undeva la 250 lei sedinta pe o zona mai mica, cum ar fi inghinal si ai nevoie de cam 6-8 sedinta pentru a scapa definitiv.dar poti face si mai putine sedinte pentru a rari parul. daca nu iti permiti aceasta metoda, doar ceara te poate ajuta.inca ceva, sa nu folisesti benzile reci de ceara, nu sunt bune.foloseste ceara calda sau ceara de zahar

| Henriette1165 a răspuns:

Il poti indeparta folosind o crema depilatoare. Costa in jur de 10 lei.