| Melissa_7617 a întrebat:

Hei. am si eu o intrebare. deci eu am unghiile putin crescute pentru ca au fost taiate foarte scurt. imi cresc destul de repede dar eu vreau si mai repede pentru ca voi avea o nunta a unei verisoare. daca stiti ceva pentru cresterea unghilor mai rapida decat uleiul de ricin... a si am 13 ani. si la vara am savreau sa-mi fac unghii cu gel. exista dezavantaje in asta?big grin multumesc. funda:X

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Aplică gel pentru îngrijirea unghiilor, se găsește la farmacie și nu costă mai mult de 5 ron.
De la 13 ani vrei să-ți pui unghii? Este prea devreme, ești încă un copil și un astfel de "artificiu" te face prea matură.
Din gura lumii, http://www.acasatv.ro/frumusete/dezavantajele-unghiilor-false.html
Pa, pa.

| TurnOn a răspuns:

Si eu am vrut sa-mi creasca repede unghiile si am baut foarte mult lapte pentru calciu. incearca sa ti le cureti cu ceva foarte fin pentru ca si asta ajuta! la mine a functionat!