| Anna1999 a întrebat:

Am inteles ca uleiul de ricin este bun si pentru cresterea mai rapida a unghiilor..este adevarat? Daca da, cum se aplica pe unghii?

2 răspunsuri:
| cat a răspuns:

Eu stiu ca cel mai bine este sa se faca o inmuiere a unghilor intr-un castron cu ulei de ricin cald (nu fierbinte) timp de 10-12min. Aceste bai calde de ulei de ricin trebuie sa se repete timp de 5-6 zile.

| Shining a răspuns:

Da,uleiul de ricin este bun si pentru cresterea parului, dar si a unghilor. Trebuie dor sa pui putin ulei intr-un mic bol si apoi si iti inmoi unghiile acolo.Le tin cam 5-10 min, dar pune putin, doar cat ai nevoie. Dar mai bun e uleiul simplu, de gatit, el iti si intareste unghiile.