| MrsOBrien a întrebat:

Hei, as vrea sa imi fac parul albastru, am auzit ca (,) cu albastru de metil as putea face asta.
Dar parul meu are o nuanta de castaniu spre brunet si nu as vrea sa il decolorez sau sa il vopsescu negru-albastrui.
Deci as vrea sa imi spuneti modul de utilizare a albastrului de metil pe par.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand gandeste-te de 2 ori, albastru e culoare mai iesita din comul pentru par. Imi place dar eu mi-as face doar suvite. Cu albastru de metil merge doar pe par deschis la culoare si nu rezista de cat 2-3 spalari. Daca te decizi sa iti decolorezi parul ai grija caci nuantatoarele si albastrul de metil pateaza parul si nu il pateaza cu albastru ci cu verde. Poti incerca pe nuanta ta dar nu va fi foarte vizibil de cat la lumina. Pui solutia intr-un bol amesteci cu apa si o intinzi pe par cu pensula pana acoleri totul apoi astepti putin si clatesti cu putina apa apoi il usuci si gata. Daca vrei sa iasa ceva frumos incerca la salon, nu e foarte scump safaci cu nuantator si sti sigur ca iese bine si poti vedea cum iti sta

| Alexandra216 a răspuns:

Daca vrei ceva care sa tina mai mlt timp, foloseste albastru de metil. Daca vrei doar un weekend sau o seara foloseste spray colorat.
Aici e un tutorial din poze despre folosirea albastrului de metil.
https://hypeupyourday.wordpress.com/2012/06/20/albastru-de-metil/
Sper ca te am ajutat happy