| crybaby220 a întrebat:

Hei! Cu ce as putea sa ma vopsesc pe vara? Adica 2 luni... Cu albastru de metil/violet de gentiana am inteles ca imi tine super putin si sunt si satena si posibil sa nu se observe. cu vopsea permanenta nu pot deci mai ramane vopseaua semipermanenta. Cam cat imi tine si ce pret are?

4 răspunsuri:
| Random123456 a răspuns:

Nuantator, tine in jur de 6-8 spalari si costa in jur de 10 leiwinking

| Lăurik2 a răspuns:

Iti recomand sa nu incerci albastru de metil in tot capul! Am o prietena care e satena, a incercat asta si dupa a dormit cu un prosop in cap mereu pana s-a luat albastrul de metil din par. Da, arata frumos culoarea, la inceput un albastru si dupa verde, dar o sa murdaresti cada, mainile, o sa ai gatul patat daca iti lasi parul desfacut. Si eu m-am facut. Totusi, daca vrei sa apelezi la albastru de metil, poti sa stergi urmele din cada/chiuveta/gresie cu dero! Iei putin dero, freci cu un burete/carpa si se ia.
Totusi, te-as sfatui sa apelezi la site-ul acesta: https://www.profihairshop.ro/vopsele-si-oxidanti/vopsea-semipermanenta
O sa tina vreo 10-15 spalari, dar dupa cateva spalari o sa se vada ca s-a dus din culoare putin. Pretul il vezi pe site. Bafta!

| Alexandrageorgiana874 a răspuns:

Albastru de metil, violetul de gentiana se duce la cateva spalari, eu am fost vopsita cu albastru de metil, si sunt saten inchis, la un momendat se va face un verde foarte frumos! Doar sa ai grija sa nu murdaresti foarte rau prin casa, pana la a 2 a spălare se va curata dar foarte putin si albastru de metil!

| Ralu0000 a răspuns:

Hei...eu una nu te-as sfatui sa te vopsesti deoarece se strica foarte mult firul de par, dar aici tine de propria decizie. Depinde de marca, poti gasi de la 15 lei in sus si te tine vreo 3-4 luni cam asa, dar cu timpul dispare din ce in ce mai mult happy