| EuDeeaEu a întrebat:

Hei, dragilor, dau funda.
Sunt la varsta adolescentei si ma preocupa greutatea, motiv pentru care ma cantaresc destul de des. Am un cantar electronic.
Buun, problema e ca imi arata valori diferite in parti diferite ale casei, camerei etc, iar daca merg la parter (casa cu etaj.), imi arata tot diferit. Sus am 55, 5 kg de obicei. Dar in alte zone am ba 54, 9, ba 57, 5 kg... Cum stiu si eu care-i cea reala? sad

Răspuns Câştigător
| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

Cantarele electronice sunt foarte sensibile la orizontalizare.Cea mai mica inclinare sau daca un picior e putin mai sus(denivelare) da erori. Daca nu ai o cumpana cu lichid si bula de aer, folosita de constructori, foloseste o scandura cu latura mica dreapta, pune-o jos pe parchet, gresie(in nici un caz pe covor)si vezi daca are denivelare.Afland locul perfect orizontal, sau macar fara denivelari, faci numai acolo controlul greutatii.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te cânterești o singură dată pe săptămână, dimineața, pe nemâncate, așa vei știi cu exactitate ce greutate ai.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Cantareste-te intr-un singur loc si niciodata sa nu pui cantarul pe covor sau pe ceva moale, de preferinta e gresia sau parchetul

| Lynna a răspuns:

Pune cantarul pe gresie sau parchet si cantareste-te dimineata inainte sa mananci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Cântăreşte-te întotdeauna dimineaţa, să nu pui cântarul niciodată pe covor, să nu ai asupra ta alte greutăţi.
Te pup!

| Weider a răspuns:

Depinde, ca intr-o zi mananci mancare mai multa, bei mai multa apa, alta zi mananci mai putin, bei mai putina apa. Deaia nu are mereu acelasi numar.