| alexialle a întrebat:

Hei.Este ok ca la 15 ani jumate sa folosesc crema hidratanta, rimel, putin corector(am cateva pete de la cosuri) si creion dermatograf(asta mai rar). Si bineineles ca nu lipseste demachiera. Funda

Răspuns Câştigător
| mdaria a răspuns:

Din pacate, cam multe persoane de varsta ta, chiar si mai mici fac acest lucru. Toate aceste produce, care sunt aparute pe piata pentru ca unii oameni sa faca bani contin substante chimice care in timp afecteaza tenul, ochii, in special pielea. Este suficient sa te uiti la pozele cu vedete nemachiate ca sa vezi efectul machiajului indelungat.

Femeile nu ar trebui sa foloseasca machiaj deloc pentru ca oricum sunt mai frumoase fara. Una este sa folosesti machiaj, si alta este sa ai grija de tine. In schimb, poti sa folosesti masti de fata cu fructe, cu lapte, miere de albine, poti sa folosesti produse naturale care te ajuta sa scapi de petele ramase in urma cosurilor. De exemplu, in loc de crema hidratanta, dimineata, dupa ce te speli pe fata, poti sa pui in palme cativa stropi de ulei de masline si intinzi usor pe fata putin umeda. Este cea mai buna hidratare pe care o poti oferi pielii tale.

Eu am 28 de ani si nu folosesc machiaj absolut deloc pentru ca nu ma ajuta cu nimic. Nu am nevoie sa ma ascund de nimeni. Frumusetea sta dincolo de ceea ce vad ceilalti. in plus, ar trebui ca la varsta asta sa nu te preocupi de felul in care arati si de ceea ce cred ceilalti, pur si simplu ar trebui sa te bucuri de viata.

3 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Ce pana mea ai nevoie tu de machiaj la varsta asta? Vrei sa pari mai matura sau ce? Si nu, nu fac bine! Infara de crema hidratanta restul sunt niste prostii.
PS: sunt baiat si niciodata nu m-am uitat la fetele full de machiaj. unele se dau cu atat de mult machiaj incat se crede ele mature si pline de bani si se comporta ca niste cu*ve proaste care insulta pe toti, sper ca nu esti una dintre ele.
Mai bine te-ai da cu o crema pentru cosuri sau ceva de genu.
Si in plus pe la 30 de ani o sa arati ca la 45-50 daca continui sa te dai cu machiajwinking

| ShadoWizz a răspuns:

Mai date mult cu toate ****** astea si o sa vezi ca pe la 30 in sus ce fata o sa ai laughing Machiajele sunt bune sa le folosesti dupa 20 de ani

| hipsta13 a răspuns:

Nu e ceva interzis...dar ar fi mai bine sa folosesti doar crema hidratanta zilnic, si rimelul din cand in cand. Renunta la corector...e cel mai bine.