| simplegirl2 a întrebat:

Hei fetelor, voi ce firma folositi si vi se pare mai buna la cosmetice si make-up?

Răspuns Câştigător
| UsernameFemale a răspuns:

Buna!

Eu folosesc de la Eveline, maybelline, E.L.F si Revolution.

Desigur, fiecare firma are avantaje si dezavantaje (legate de culoare si textura pudrei)

Eu tii le recomand cu incredere mai alea ca si preturile sunt accesibile. Succes!

7 răspunsuri:
| Ramo137 a răspuns:

Apa cu sapun.

| Bondarel99 a răspuns:

MAC e cea mai folosita de make-up artisti.

| Rx5hnS a răspuns:

Firmele mele preferate de make-up sunt: Rimel London, NYX, maybelline, L'oreal, Mac, Urbay Decay, Anastasia, Kat von D, Too faced, Sephora Collection, Make-up for ever, Benefit, Melkior si Cupio.
Ca palete de farduri, eu ti le recomand pe cele de la Morphe. Sunt cele mai bune calitate-pret. In palete sunt vreo 35 de farduri si sunt in jur de 115 lei pe beauty bay. Inainte eram fidela fardurilor Urban Decay din paletele Naked.

| lindemona a răspuns:

Nu există cea mai bună firmă de cosmetice. Fiecare persoană v-a răspunde în funcţie de produsele pe care le foloseşte, care i se potrivesc, pe care a avut ocazia să le întălnească.
Fiecare brand are produse bune şi produse mai puţin bune. Ceea ce merge pentru tipul meu de ten nu înseamnă că se va potrivi şi tenului tău.
Recomandarea mea ar fi ca atunci când vezi un produs interesant, caută review-uri despre el. Există o mulţime de beauty bloggeri/vloggeri care asta fac, îţi prezintă avantajele şi dezavantajele unui produs. Doar aşa poţi alege obiectiv.

| Ramo137 a răspuns:

Lasa spactu de pe fata jos daca nu ai cosuri, ca mai rau iti faci si pari foarte micuta, nici 20 de anisori nu ai si te machiezi. Gandeste-te cand vei avea 50 de ani, vei vrea sa ai doar poze cu tine machiata zilnic? sau sa iti vezi chipul tau asa cum este? succes.

| Andreea11989 a răspuns:

Buna, brandul meu preferat de cosmetice este de la Paese, poti sa vezi aici ce produse au: https://www.paese.ro/