| ramoyoopisicel a întrebat:

Hei girls! :* imi ziceti si mie niste produse sau masti din produse naturale impotriva punctelor negre? vreau sa scap de ele urgent. da sa aiba efect. mersi. dau vot si funda.

1 răspuns:
| Fillaide a răspuns:

Incearca Herbagen.Este o masca pe care o poti gasi in supermarketuri, magazine.Costa 5 lei si cu siguranta te va ajuta.
Mai sunt si tratamente naturale:

Prepara dintr-un galbenus de ou si 2 lingurite faina de porumb o masca si o aplici pe fata. O lasi pana se usuca si inainte de a te spala o freci cu o bucata de panza uscata. O faci de 2 ori pe saptamana.

2)ia un albus de ou pe care il bati bine pana ajunge spuma. Peste aceasta spuma adauga doua linguri de malai, amesteca si aplica pe tenul curatat in prealabil. Dupa ce se usuca, indeparteaza masca cu un tifon curat si apoi clatesti fata cu apa calduta.