| emillie a întrebat:

Hei! Ieri am folosit autobronzantul de la Piz Buin si e chiar tare. Imi place culoarea si chiar m-am bronzat uniform dar... mi-a ramas si o pata pe picior.Cum pot sa scap de ea fara a inlatura restul bronzului?

3 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

Curata doar partea aceea... si apoi exfoliaza inainte de aplicarea autobronzantului

| Jolie_6609 a răspuns:

Pentru petele mici se recomanda sa aplici o discheta cu suc de lamaie pe locul respectiv; iar pentru petele mari, exfoliaza corpul.

| Bibu_2231 a răspuns:

Freacă bine cu apă şi săpun, şi apoi cu un prosop puţin mai aspru.
Cu tonic cu alcool ai încercat? Cică şi lămâia e bună pentru scosul petelor.
În orice caz, autobronzantul se ia dacă stai în apă. şi oricum, într-o săptămână ( maxim ) nu se mai observă petele. :]