| allxmariaa a întrebat:

Hei! Imi puteti da cateva nume de site-uri unde pot gasi palete de make-up sau rujuri sau etc care sa nu fie atat de scumpe dar totusi sa fie bune sau care sa le imite pe cele reale?

Funda!

Răspuns Câştigător
| wonderwoman123 a răspuns:

Make up shop, elefant, aoro sau chiar eMAG. Nu folositi fake-uri ca nu se stie ce se pun în ele. O prietena a testat o paleta fake huda la un laborator si avea făina de oase și praf de pușcă în compoziție. Si nu e ok sa pui asta pe fata. Daca vrei cumpara produsul original sau sunt o grămadă de produse drugstore care imita pe cel scumpe. Asa numitele dupe-uri. Sunt o tonă de pagini de Instagram despre dupe-uri.

3 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Aoro, elefant.
Nu iti lua chinezarii de sunt copii dupa kylie, huda, etc,
Zi-mi ce vrei si suma totala si iti fac cateva recomandari.

| dragodana a răspuns:

Salut! Pe 1001cosmetice.ro sunt mai ieftine ca peste tot. Daca vrei dupe si sa fie bune incearca marca Makeup Revolution.

| nelyjoly a răspuns:

Atentie! De multe ori, ingredientele chimice ale cosmeticelor şi ale produselor de îngrijire corporală sunt toxice şi au efecte dezastruoase asupra sănătăţii noastre. Absorbirea prin piele a toxinelor este mult mai periculoasă decât înghiţirea lor.
Pielea este cel mai mare organ al corpului nostru. Este un înveliş viu, care respiră şi are o mare capacitate de absorbţie. Pielea practic absoarbe produsele aplicate pe suprafaţa ei. Dacă acestea conţin ingrediente benefice, efectele folosirii lor vor fi benefice. Dar dacă aceste produse conţin substanţe chimice toxice, acestea au efecte adverse atât asupra pielii, cât şi asupra organelor interne ale corpului nostru.
Cititi cu atentie ce substante contin produsele pe care le folositi.