| Noonehereyet a întrebat:

Hei! M-am tuns foarte nasol si as vrea sa-mi creasca parul cat mai repede. Parul meu natural e cret si cum l-am tuns scurt cu breton va arata groaznic. Imi bine sa plang. Primeste funda cel cu cele mai multe metode!

8 răspunsuri:
| D3eaa a răspuns:

Foloseste ulei de Ricin. Functioneaza, crede-ma. eu l-am folosit la sprancene si a dat rezultate big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ulei de ricin.

| Bobby711 a răspuns:

Mananca multe alimente ce contin vitaminele a b c e gen branza iaurt pui oua panine neagra avocado grapefruit brocoli peste. Fa ti infuzie de rosemary. Aloe ajuta la pierderea parului si la restaurare

| AndreeaAndreutza48 a răspuns:

Foloseste produse pe baza de plante
Poti folosi tratamente naturale de la farmacie(care ti le recomanda farmacistul)
Incearca să iti asezi parul astfel incat sa nu mai para atat de nasol
Daca esti fata incearca sa iti indrepti parul si tapeaza bretonul astfel incat sa iti iasa o coada sic de cal
Daca esti baiat dati bretonul pe spate

| dianabaumli a răspuns:

Eu zic sa porti bentite sau agrafe in par pana cand creste bretonul...din fericire pe parul cret nu se va vedea atat de urat daca a fost tuns prost. Ce zici de urmatoarele idei de coafuri?

http://trenda.ro/frumusete/coafuri-simple-folosind-accesorii-de-par/

| FunditzaWwW a răspuns:

Poartă o basca si folosește ulei de ricin, sau du-te la Coafor să iți repare pocinoaga...

| lalala8 a răspuns:

Cea mai eficientă metodă este cea cu uleiul de ricin. Nu e deloc scump si il găsesti in farmacii,te dai cu el pe cap si dupa astepti cam o ora doua pana se usucă el si apoi iti faci baie! parul va creste extrem de repede, iti garantez!
O alta metoda e sa tai o data pe saptamâna foarte putin din vârfuri, da ti se va parea ciudata asta ca tu vrei sa iti creasca dar e dovedit stiintific ca parul creşte mai rapid când vârfurile sunt tunse periodic, la fel ca parul de pe orice alta zona a corpului laughing
Pana una alta iti poti achiziţiona nişte extensii din par natural sau artificial care nu sunt deloc scumpe daca le iei din magazin si se ataseaza foarte usor
O alta metoda e sa il indrepti cu placa, astfel va arata mai lung iar bretonul daca nu iti place prinde-l cu o clemuta sau un clestisor sus, dându-l pe spate
Bafta! :*

| Georgiannaaaa a răspuns:

Te dai cu ulei de ricin pentru a creste cat mai repede. Daca-ti sta atat de urat, te indrepti sau il prinzi coc/ coada