| anonim_4396 a întrebat:

Hei.Stie cineva niste remedii naturale pentru albirea dintilor? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Sahasd a răspuns:

Bicarbonatul de sodiu – se recomanda seara sa va spalati cu bicarbonat de sodiu pe dinti dupa ce v-ati periat dintii cu pasta obisnuita. Folositi bicarbonatul de sodiu o data pe saptamana.

- Mancati in fiecare zi fructe proaspete din care sa muscati: mere, pere, cirese, etc. Se pare ca pulpa de capsune are cea mai mare capacitate de albire a dintilor sau freaca periuta de dinti inainte de a te spala cu ea pe dinti cu lamiae. Sper ca ti-am fost de ajutorwinking Funda?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Zeamă de lămâie, bicarbonat alimentar.
Pa, pa.

| Florentina_7104 a răspuns:

Poti face o pasta din bicarbonat de sodiu si zeama de lamaie cu care sa te speli pe dinti de douaori pe saptamana.E super buna si rezultatele se vad cam intr-o luna.Doar sa ai grija sa nu o folosesti prea des ca sa nu iti deterioreze dintii.happy

| EaEmma a răspuns:

Buna!
Cele mai eficiente remedii le găsim în natură; lamaia, capsunile.bicarbonatul de sodiu, conopoda, coaja de portocala, otetul, acidul lactic etc.
http://www.romanialibera.ro/......ale-277588

| Dolyta a răspuns:

Am auzit la tv ca si capsunile pisate sunt bune sa te speli pe dinti pentru albire

| Diiona a răspuns:

Amesteca o lingurita de bicarbonat de sodiu cu niste suc de lamaie pana ce obtii o pasta nu prea lichida si spalate cu aceasta pasta cam odata pe saptamana

| mirrumirunik a răspuns:

Spala-te in fiecare seara cu bicarbonate de sodium.