| RaluNico a întrebat:

hei, stiti cumva niste remedii impotriva caderii parului?
samponuri sau masti naturale?
multumesc!

6 răspunsuri:
| Estera123 a răspuns:

Principala cauza a caderii parului este stresul. Dupa aceea sunt bolile specifice, subtierea firului sau luarea de antibiotice o perioada lunga de timp. Eu imi facea masti din Vitamina A cu ulei de ricin si ulei de masline procesat prin procedee mecanice, imi ungeam radacina si stateam asa cateva ore apoi ma spalam.

| michelia a răspuns:

Daca iti cade si se vede si virful de la radacina ( partea acea ca un bob, albicioasa), inseamna ca e o cauza interna. Daca se rupe si cade poate fi
tricofitie.
Pentru ambele situatii iti recomand un dermatolog.
Pentru primul caz iti spun si ce iti va da: o lotiune cu care sa te badijonezi la radacina vreo 2 saptamini si un tratament cu un anumit tip de calciu. Are efect foarte repede!
Nu e nici un sampon cu efect asa miraculos, sint doar povesti.

| CrazzzyA a răspuns:

Du-te intreaba la farmacie. Acolo gasesti cele mai bune produse pentru asa ceva.

Răspuns utilizator avertizat
| Maddiex3 a răspuns:

Parul tau probabil a inceput sa cada din cauza lipsei de vitamine din organismul tau..Pentru un par sanatos trebuie sa ai un corp sanatos si trebuie sa consumi multe fructe, legume si respecta mesele principale ale zilei.

| Pitiica a răspuns:

Ulei de ricin