| Claudia3011 a întrebat:

Stie cineva remedii impotriva caderii parului?
FUNDA!winking

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Evită zonele cu fum, stresul, automedicația (reacția negativă a lor), etc. și mergi pe un consum ridicat de fructe și legume proaspete, lactate degresate și aplică pe pielea capului prin masaj, ulei de ricin, te speli cu un șampon vitaminizat și balsam după 1-2 ore de aplicarea uleiului.
Este bine să te vadă și un dermatolog.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Căderea părului e foarte frecventă, pe de o parte din cauza stresului dar şi schimbărilor hormonale.
Încearcă o reţetă naturistă:
Ulei de ricin sau de măsline, 4 linguriţe, 2 gălbenuşuri de ou, vitamina B1, B6, B12, şi A( se găsesc la farmacie, fiole şi soluţie) şi se stă cu ea pe cap minim o ora apoi se spală. Se repetă de 2 ori pe lună.
Nu uita, este normal să cadă cel puţin 100 de fire pe zi,dacă e mai mult decât atât, vorbim de ceva mai grav, trebuie apelat la specialist, pentru analize de sânge, etc.
Te pup!

| Peachy a răspuns (pentru anonim_4396):

Uleiul de ricin, galbenusul de ou si acele vitamine nu stopeaza caderea parului, uleiul si galbenusul hidrateaza parul il face mai rezistent! Uleiul de ricin este un acid gras esential ca sa dea intr-adevar rezultate trebuie sa fie folosit minim 9-10 luni.Galbenusul este pentru par degradat si uscat. Acele vitamine sunt bune pentru par insa aplicate intern, eu asa stiu dupa multe consultatii la dermato :*

| supermamici a răspuns:

Foloseste cosmetice vegetale pentru ingrijirea parului de la yves rocher: sampon, masca, spray si cura de 30 de zile: http://timez.ro/produse-profesionale-pentru-ingrijirea-parului/

| emag a răspuns:

Pastile de la farmacie pentru cresterea parului (dar creste tot parul, de pe tot corpul)
poti schimba samponul, sa pui putin otet cand te clatesti.
si o prietena caruia ii cadea parul s-a vopsit, o vopsea de par fara amoniac si nu ii mai cade

| Peachy a răspuns:

Vitamine Anacaps(Durcay), Viaderm.
Tonice capilare:Cosmetic plant (solutie impotriva caderii parului in jur de 29-30 ron), Spray cu ardei iute impotriva caderii parului 12-13 ron, kit revalid (pentru caderea parului), nu uita sa te hidratezi conteaza foarte foarte mult! Cumpara samponul Favisan (pentru cresterea parului) natural 100%, este foarte foarte bun si este in jur de 10 lei!

| iontuzaxanda a răspuns:

Buna. Mie nu mi-a mai cazut parul de cand eram mica. Mereu dupa ce faceam baie pe cap mama mea ma clatea cu apa si otet pe cap de atunci nu mi-a mai cazut parul. Du-te la farmacie si vezi poate iti da un sampon ca sa nu iti mai cada parul. De obicei parul cade daca il prinzi in coada foarte strans el se sufoca iar atunci iti cade de aceea e bine sa il mai tii si despinswinking Multe bafta happy