| tl34 a întrebat:

Hei toata lumea mi-se misca un dinte de lapte si-mi-e frica sa il scot ca mi-am mai scos unu acum o luna si acum mi-e frica. Va rog ajutati-ma dau fundita primului care raspunde!

Răspuns Câştigător
| FeelsLIKEmusique a răspuns:

Nu il scoate tu! happy lasa-l pe el sa cada singur. Mie pe la 9 ani mi-a cazut unul care nu se misca de la un mar(ionatan) laughing Asa ca: curaj:* si app nu incerca metodele alea gen: sa-l prinzi de clanta...s.m.d. ca sunt dureroaselaughing nu am incercat eu, da ram vazut. Succes!

6 răspunsuri:
| chupachups1234 a răspuns:

Leaga-l cu ata si trage de el repede. De ce sa iti explic eu, lasa ca stiu parintii tai ce au de facut.

| Jessica a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie. Sa ai grija pentru ca daca nu ti-l scoti la timp o sa iti creasca din gingie. Spun sa iti infingi teama! Ce vine sfarsitul lumii daca iti scoti un dinte? E mult mai bine sa scapi de un dinte ca scapi de toate durerile. Bafta!

| 21ACCESS a răspuns:

Uita-te la jackass 3d sa vezi cum scot aia dintii...asa sa faci si tuwinking

| ƒℓυχ a răspuns:

Lasal sa se miste tare, dupa acea il misti si vezi ca iti iese la un moment dat, dar daca nu-l scoti o sa iti creasca peste si o sa te doara foarte tare.Deci mai bine il scoti acum fara frica! Numai bine si SUCCES!

| sorinaviatoru a răspuns:

Nare de ce sa iti fie fric creste altu in loc daca chiar tie frica mergi la dentist sa til scoata si sa iti faca o anestezie si nu simti nimicwinking

| Paracetamol_6023 a răspuns:

Bwnaa!

Dc sa-ti fie frica si mie acum o luna ziceam acelasi lucru ca tine mi-era frica sa-l scot, dar nici macar n-am fost la dentist am stat mai mult timp cu el asa pana cand intr-o zi ma jucam cu el il leganam si am tras putin de el dar nu am simtit nimic ca era pregatit sa cada si mi-a cazut, dar din pacate cand m-am spalat putin la gura l-am scapat in chiuveta rolling on the floor

Nu sta cu temeri de astea ca nu e obligatoriu sa mergi la dentist poti sa ti-l scoti tu cand vezi ca se misca ff tare tragi putin de el sau il dai intr-o parte si in alta putin mai tare pana iti cade, asa am facut si eu