| Necunoscutu92 a întrebat:

Am o durere groasnica de masea ce. As putea face sa no mai simt da sunt dinti de lapte si am si un dinte care se misca si maseau se misca ce pot sa fac sa scap de durere si sa i scot mentionez ca mi frica de dentist dupa o intamplare groasnica

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Indiferent cat de frica iti este, mergi la dentist!
Frica aia este doar in capusorul tau de copilas mic, dar acum iti cresc dintii pe care o sa-i ai toata viata, deci este important sa mergi din timp la dentist sa vezi ce se intampla cu ei.

4 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Incearca anestezicul : LIDOCAIN si respecta cu strictete indicatiile din prospect

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, trebuie sa mergi la dentist. Daca intamplarea groaznica s-a petrecut din vina dentistului, atunci mergi la alt medic.

| AdrianVN a răspuns:

Nu ai de ales...trebuie sa îi scoti, altfel durerea se va agrava... poti folosi eventual niste pastile ceva ca sa iti mai reduca din durere