| Heidi a întrebat:

Am 15 ani si deja am linii ca ridurile pe frunte cand ma incrunt si ma enerveaza rau. Ce ar trebui sa folosesc? Mentionez ca nu folosesc nicio crema hidratanta...Cum pot opri ridurile? Adica nu pot folosi creme anti-rid la varsta astastraight face Pentru ca alea sunt cel putin pentru 20 de ani. Help:*!

Funda:*

9 răspunsuri:
| krlla a răspuns:

Pentru a scapa de ele poti folosi remedii naturiste dar se poate sa ai si datorita stresului.

| MireeeLa a răspuns:

Pe fiecare seara sa iei cate un ou dar sa il separi de albusi bat bine galbenusul si il dai pe fata si stai cu el pe fata pana se intareste bine in jur de o ora si el iti strande fata iar dupa aceea te speli bine. Funda?

| angel09 a răspuns:

Sunt riduri de expresie pe care le are toata lumea...asa ca nu te panica.Imagineaza-ti cum ar fi sa nu ai aceste riduri iar lumea sa nu isi dea seama cand zambesti sau cand esti nervoasa.O piele perfect intinsa nu inseamna o fata frumoasa.Ridurile astea cum le spui tu te fac mai frumoasa si te deosebesc de restul fetelor, asa ca fii naturala si nu iti mai face griji(daca nu vrei sa faci riduri pe bune).

| foxsilver a răspuns:

Nu te speria pentru ca oricine are cute pe frunte atunci cand se incrunta.Iar cu masca de ou(daca totusi vrei s-o aplici)stai pana se usuca (ceea ce nu dureaza o ora, max. 20 min).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru nu stiu cate incruntaturi te alegi cu un rid, cauta pe net. Deci mai usor cu enervatu.

| ralusycretz a răspuns:

Sunt riduri de expresie.

| xtina8352 a răspuns:

Am avut aceeasi problema dar am folosit o crema care mi a hidtrat pielea si m a ajutat:*. lasa mi idu tau si vb

| andySF a răspuns:

Așa:
- Va balbaiti intotdeauna asa?
- N-nu, ddocc-ctore, dd-doarr c-cand v-vor-besc.
Got it?

| grialy a răspuns:

Nu conteaza, tu trebuie sa iti hidratezi tenul mai ales in sezonul rece, altfel ti se usuca si din cauza asta faci riduri