| Livia_Catan_1999 a întrebat:

Hei TPU am o intrebare. De curand am decis sa-mi fac suvite colorate insa nu prea stiu ce culoare, sant bruneta si ma gandeam la albastru, insa nu sant suta la suta convinsa. Puteti sa-mi da-ti niste sfaturi? Link-ul cu poza mea.Dau funda.
https://www.facebook.com/....../photo.php

Răspuns Câştigător
| alexalexa2000 a răspuns:

În primul rând, nu ești brunetă. Ești șatenă. Poți să te faci albastru, ți-ar sta bine pentru că și eu anul trecut m-am făcut albastră (cu albastru de metil). Dacă nu vrei, poți să optezi pentru verde de malachit sau violet de gențiană. Sper că te-am ajutat:*!

4 răspunsuri:
| PeFuga a răspuns:

Uite aici niste culori absolut superbe daca ti le permiti... Cred ca niste suvite Atlantic blue, daca ar iesi ca in poza pe parul tau, ti-ar sta minunat!
Dar si nuantele de verde sunt frumoase... Pentru cele mai deschise cred ca ar trebui sa decolorezi putin inainte suvitele...
*Pont: daca iti plac mai multe culori dar nu iti permiti sa le iei, "combina-te" cu o prietena... fiecare luati cate un tub de vopsea si apoi faceti schimb cand vreti culoarea pe care o are cealalta :P
http://www.gotica.ro/172-COSMETICE/185~VOPSEA-DE-PAR/

| Alissa11 a răspuns:

Eu iti recomand rosu. Am vazut multe fete brunete-satene cu suvite rosii si le statea foarte bine.

| baf a răspuns:

Da,ti-ar sta bine. poti sa incerci si roscat:* sau cred ca ti-ar sta bine si daca ti-ai decolora parul la varfuri. faci cum crezi. poti sa incerci cu nuantator la inceput ..in cazul in care nu iti place e mai bine decat cu vopsea ..caci tine in functie de calitate cateva sptamani -o luna-doua:*

| Pitica1997 a răspuns:

Ti-ar sta bine cu un verde. Sau roz. Mna, acum depinde si ce culori iti plac. Eu zic ca un verde, roz, albastru de metil ar fi fain. Dar mai poti incerca sa-ti si decolorezi varfurile, eu mi-le-am decolorat si au iesit ca in poza de profil ^,^