| ASMA14 a întrebat:

Hei tpu..Am o pereche de adidasi pe care nu i-am purtat doar de cateva ori, dar i-am bagat la spalat si s-au decolorat.Stie cineva cum as putea sa ii reconditionez? (Nu sunt din piele si nici carpa, dar este un material textil) Daca ii vopsesc cu vopsea textila se va decolora iar? (Nu ma indur sa ii arunc deoarece am dat prea multi bani pe ei)
Multumesc!

6 răspunsuri:
| cezar003 a răspuns:

Depinde ce marca de vopsea folosesti, majoritatea vopselelor pentru textile se fixeaza mai bine daca adaugi si putin otet.Sora mea a vopsit candva ceva tenisi cu marker permanent si a iesit bine, bafta

| ShamelessQboy a răspuns:

Trebuie sa-i bagi la vopsit, dar nu te-asi sfătui oricum acum se poartă shabby style!

Răspuns utilizator avertizat