| Siimo a întrebat:

Hei TPU happy..as vrea sa-mi fac un tatuaj inghinal ..cam ce riscuri are?.

Răspuns Câştigător
| Leocerba a răspuns:

"..cam ce riscuri are" cine?
a) tatuajul? riscul tatuajului este sa nu poata transmite mesajul, ca-i in Twilight Zone, deci prea putin vizibil.
b) privitorul? riscul privitorului este, daca tatuajul contine un mesaj foarte complex, sa uite de ce-a ajuns pana acolo.
c)proprietarul? uneori, corpul da o lupta cu pigmentul, pe care il refuza. Se face o crusta, se inroseste, doare o perioada, trebuie sa dai cu bephantene unguent(sau ce-ti recomanda mesterul) si o sa iti mozolesti toate hainele, daca ai posibilitatea il legi peste cu o carpa de bumbac moale, dar ideea e ca nu trebuie sa prinda coaja. Depinde mult si de toleranta organismului la pigment dar zona inghinala e sensibila prin excelenta.In perioada asta e greu sa faci si dus ca, daca face crusta groasa zona respectiva, tatuajul n-o sa-ti arate clar, puternic, bine.

4 răspunsuri:
| Dana211 a răspuns:

Daca ustensilele sunt sterile si nu esti alergica la tusul respectiv nu exista niciun risc.

| papusica987 a răspuns:

Buna
o sa fie foarte dureros,
se poate infecta mai ales ca e o zona foarte sensibila...
cam astea sunt riscurile

| AlexandruMurzin a răspuns:

Nu stim sigur ce riscuri are...da stim sigur ca vrem sa il vedem dupa big grin

| Geoneo a răspuns:

Sa nu iti mai placa peste cativa ani