| FCBayernMunchen a întrebat:

Buna,sunt baiat si as vrea sa imi fac tatuaj, am 17 ani, poate sa ma afecteze intr-un mod sau fel? ce riscuri pot fi?

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu e nici un risc. Atâta timp cât tatuajul e făcut într-un salon și se folosește ac de unică folosință nu ai ce să pățești.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Unii regreta asta. Mai stai ceva timp si te mai gandesti si daca esti tot asa hotarat si crezi ca asta te defineste fa ce vrei. Am intalnit chiar si pe unul care si-a jupuit tatuajul in spital cu mari chinuri. Iubea o fata, a cerut-o de nevasta si i s-a pus conditia -fara tatuaj.

| Axys a răspuns:

Daca iti place fa-l dar sa nu iti para rau dupa.
Si nu vad ce riscuri ar putea fi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Riscuri privind sanatatea-uite ce spune medicul http://m.sfatulmedicului.ro/......tatii_1411

Riscuri privind alte aspecte care tin de tatuare:
-sa nu fi angajat pe postul mult dorit din cauza tatuajului
-sa regreti mai tarziu decizia de a te fi tatuat
-sa nu-ti mai placa modelul
-sa nu poti scapa de respectivul tatuaj sau metoda folosita pentru indepartarea lui sa fie dureroasa sau costisitoare(in cel mai bun caz)
-sa imbatranesti cu tatuajul

| BlueIrINA a răspuns:

E posibil sa regreti dupa, iar despre riscuri privind sanatatea poti sa faci infectie daca acul nu e steril.