| Angelik_6250 a întrebat:

Hei TPU,,, ce imi puteti recomanda pentru pistrui si pete.Inainte am folosit crema de la farmec pentru pete si pistrui, au mai disparut dar au aparut efecte secundare si am intrerupt tratamentulhappy... ce as mai putea folosi? cu efectbig grin

2 răspunsuri:
| NobodyUnderstandMe a răspuns:

Hey:) am si eu aceeasi problema.imi apareau pete pe fata si nu stiam de unde.Mama zicea ca de la fond de ten:-@ prostii...nu m-am mai dat cu fond de ten 1 saptamana si tot apareau.M'am dus la farmacie si mi-a dat o crema numita Biazol.O sa iti zic pasii pe care sa ii urmezi, si sper sa iti treaca.Adica eu nu mai am nicio pata pe fata, si au disparut chiar si cosurile.E putin cam costisitor, dar merita:D
1.Te speli bine pe fata si te stergi cu un prosop moale
2.Iti umezesti mainile astfel incat sa iti umezesti toata fata.
3. Aplici un sapun de curatare,eu folosesc asta, dar daca nu ai cum sa cumperi, folosesti orice alt sapun de curatare: http://www.google.ro/......tp?/imgres
3.Se va forma o spuma,insa, eu nu o indepartez cu apa, ci cu acelasi prosop
4. Dupa folosesc un tonifiant care curata fata,de la clean and clear. Iarasi, daca nu ai, folosesti altceva.Eu folosesc asta:
http://www.google.ro/......tp?/imgres
5.Acum aplici crema Biazol,de la farmacie. Aplici in strat subtire, nu gros.
Eu am facut acest tratament doua saptamanii si sincer nu mai am nimic pe fata. :X:) App: sa faci doar o data pe zi, nu de mai multe ori:)
Sper sa mearga and take care>:D<
funda?;;)

| tixytix a răspuns:

Castraveti iei cateva feliutze si la pisezi. apoi iti pui pe zonele cu pistrui
ai grija sa nu te expui la soare imediat dupa aceea