| Laurentiujr a întrebat:

Hei TPU, cercei cu,, închidere cu arc" necesită gaură?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu. Sunt clipsuri. Se strang pe lobul urechii.

| Zuzu1991 a răspuns:

Daca sunt cercei clips nu
daca au sarma, chiar daca se inchid cu arc, necesita gaura, iar ce a scris Robertandrei e corect, DAR, nu te sfatuiesc sa ai o sarma infipta pe ureche, in vreo 5 minute le dai jos de durere... nici alea cu clips nu sunt chiar comod de purtat, cu atat mai rau cu sarma

| Robertandrei4858 a răspuns:

Închiderea cu arc este doar o metoda de blocare a închizătorii încât aceștia sa nu cada și implicit sa se piardă. Se pot tine și fără gaura, arcul formează o oarecare compresie pe ureche încât cercelul sta acolo fără sa cada.

| LittlePoppy a răspuns:

Desigur.
Singurii care nu au nevoie de gaura sunt clipsurile. Au un mecanism ca la carligele de rufe.