| meriiAmber a întrebat:

Hei TPU,cine stie cum pot sa-mi deschid culoarea parului ,sa ajung la blond deschis ? *culoarea naturala este un saten deschis*
Si nu vreau niciun fel de creme farmaceutice,decoloranti,noantator,si altele.vreau ceva natural,stiu ca de la ceaiul de musetel se mai deschide putin.dar in afara de acesta mai este ceva?*tot naturist*
(un raspuns bun=fundahappy )

Răspuns Câştigător
| JadeMallow a răspuns:

Pai pentru al decolora si a ajunge la blond deschis de obicei se foloseste apa oxigenata. Dar uita'te si aici daca nu vrei sa il stici:
http://iheartcolorz.wordpress.com/......-l-strici/

4 răspunsuri:
| AndraNicoleta a răspuns:

Buna.

Pui intr-o oala (2-3L) apa la fiert. Cand da in clocot adaugi urmatoarele ingrediente:
6 pliculete de ceai de musetel, 4-5 pliculete de ceai de galbenele, 3-4 linguri flori galbene de maturica, 4-5 linguri coaja de portocala. Le lasi sa fiarba 2-3 minute dupa care stingi focul si acoperi oala cu o farfurie. O lasi asa 15-20 min, dupa care o strecori. Cu "ceaiul" obtinut te clatesti bine pe tot parul. Cand spun te clatesti, nu inseamna ca iei ibricul si ti-l versi o data in cap. Nu. Daca ai parul mai lung, il poti baga in oala si il speli bine 2-3 min. Ideea e sa patrunda foarte bine de la radacina pe toata lungimea firului de par.

Bafta!

| Marina_Daniliuc_1984 a răspuns:

Pentru decolorarea parului va recomand COLOR OFF, este un produs rusesc ce decoloreaza parul fara sa il arda :
https://www.facebook.com/ColorOffDeLaEstelProfessional
il puteti coanda la nr 0754921669, sau mail: danilamarina84@yahoo.com

| adw28 a răspuns:

Ada oxigenatabig grin

| ZaPhaz a răspuns:

Pai:
1. Folosesti spuma de par ( iti ajunge parul la culoarea brunet )
2. Folosesesti apa de ploaie pentru a ajunge la blond love struck