| ItzyxD a întrebat:

Hei! TPU : imi dati si mie sfaturi pentru petele de pe fata (nu sunt pistrui), dar ceva remedii naturale

1 răspuns:
| mady07 a răspuns:

Buna
Pentru cele care au pete maronii pe fata.am o veste buna si una rea..veste rea este ca nu vor scapa de ele indiferent ce vor face si vestea buna este ca ele se pot estompa...eu am consultat mai multi medici dermatologi. daca sunt din cauze hormonale ramaneti cu ele dar le puteti estompa cu diferite creme care circula pe piata si cu tratamentul cu lumina itens pulsata care se foloseste si pentru epilare definitiva. Eu le-am incercat pe toate dar nu am scapat de ele, doar le-am estompat...dar sa stiti ca efectul estomparii petelor (psihologic vorbind), este ca si cum nu le-ati mai avea.la mine asa a fost.Cel mai bine merge la tratamentul cu lumina intens pulsata.voi decideti. Dar sa nu ascultati sfaturile altora pana nu consultati un medic dermatolog pentru ca si cremele astea sunt pentru diferite tipuri de pete asa ca e bine sa primiti un sfat de la un specialist.
Va pup si sa nu uitati ca frumusetea vine si din interior. crema pentru depigmentare este buna pentru a scoate petele de pe fata.Nu neaparat ALBATEN.sucul de la o lamaie stoarsa. aplici pe fata si lasi sa se usuce. la mine merge.funda...mai am ceva raspunsuri daca le vrei